Pozvánka na 47. ročník dálkového a turistického pochodu Jarní přírodou (rok 2022)

V sobotu 16. 3. 2024 se koná 47. ročník dálkového a turistického pochodu Jarní přírodou.

Prezentace a start: 7,00 - 10,00 hod. v restauraci Hanácká Krčma
Cíl: v restauraci Hanácká Krčma do 17,00 hod.

Trasy:
Pěší: 7 km - Jaroměřice, Táborová studánka, pod Proklestem, Jaroměřice.
      16 km - Jaroměřice, Pomník letců, Zálesí, Nectava, Lom Chobině, pod Plankenberkem, pod Proklestem, Táborová studánka, Jaroměřice
      23 km - Jaroměřice, za Hájem, nad Pohorou, Úsobrno, Šubířov, Jaroměřice.
      38 km - Jaroměřice, za Hájem, nad Pohorou, Úsobrno, Šubířov, Dzbel, Jesenec, Kladky, Nectava, pod Plankenberkem, Zálesí, Jaroměřice.

Cyklo: 10 km - Jaroměřice, Jevíčko, Biskupice, Jaroměřice.
         30 km - Jaroměřice, Jevíčko, Chornice, Lázy, Městečko Trnávka, Mezihoří, Petrůvka, Plechtinec, Unerázka, Chornice, Biskupice, Jaroměřice.
         65 km - Jaroměřice, Biskupice, Chornice, Unerázka, Plechtinec, Petrůvka, Pěčíkov, Vranová Lhota, Kozov, Bouzov, Javoříčko, Luká, Hvozd, Březsko, Konice, Jesenec, Dzbel, Nectava, Biskupice, Jaroměřice.

Pořadatel si vyhrazuje právo s ohledem na počasí na změnu, popřípadě zrušení některých tras těsně před startem. Mapky jednotlivých tras obdrží účastníci u prezentace.

Startovné: Děti do 15 roků 10,- Kč, dospělí 40,- Kč
                                
Ubytování: Pořadatel nezajišťuje. Možnost ubytování: Restaurace u Trojanů, 569 44 Jaroměřice u Jevíčka tel.461 326 458 týden před
                                
Odměna: Tradiční - sladká medaile, pamětní list a pamětní medaile.
                                
Pomůcka: Trasy najdete na starých turistických mapách: Olomoucko, Svitavsko a na nové mapě KČT č. 51 - Haná.

Doprava: Integrovanou autobusovou přepravou do Jaroměřic. Taktéž dálkovými spoji do Jevíčka a odtud 3 km pěšky do Jaroměřic. Pro účastníky pochodu "DP JP" je možná doprava linkovým autobusem z Jevíčka do Jaroměřic v 9,15 hod.

Občerstvení: Možno zakoupit na startu, v cíli i po trase.

Kontakt: Ing. Jan Szantay tel. 723855426, mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pořadatel: OT TJ Jaroměřice

Pochod se jde za každého počasí na vlastní nebezpečí - Zdrávi došli a dojeli!

  


 AKTUALIZACE - 45. ročník dálkového a turistického pochodu Jarní přírodou ZRUŠEN (pro rok 2021)

Výbor OT TJ Jaroměřice oznamuje, že z důvodu protiepidemických opatření se 45. ročník Pochodu Jarní přírodou v Jaroměřicích v sobotu 20. 3. 2021 nekoná. Děkujeme za pochopení.

 


AKTUALIZACE - 44. ročník dálkového a turistického pochodu Jarní přírodou ZRUŠEN

Bezpečnostní rada státu rozhodla o zákazu akcí nad 100 účastníků. Z tohoto důvodu je zrušen 44. ročník pochodu Jarní přírodou v Jaroměřicích u Jevíčka, který se měl jít v sobotu 21. 3. 2020. Pořadatelé se tímto omlouvají všem turistům.

 


43. ročník Dálkového pochodu Jarní přírodou v Jaroměřicích je již za námi.

43. ročník Dálkového pochodu Jarní přírodou se šel a jel v sobotu 16. 3. 2019.

Počasí bylo jarní. Zataženo, ráno slabě pršelo. Dopoledne pršet přestalo a začalo mírně foukat. Teplota ráno +3 st., odpoledne +8 st. Cesty byly dobré. V lesích na kopcích byly místy lesní polomy, ale ty se daly obejít.

Celková účast byla velmi dobrá. Na trasy se vydalo 455 turistu. Počet turistu na pěších trasách: 7 km - 266 , 16 km - 150 , 23 km - 25 , 38 km - 7. Cyklotrasy absolvovalo 7 cykloturistů.

Nejstarším turistou byl František Přidal z Jaroměřic- nar. 1927, nejmladší turistkou byla Izabela Tomanová z Městečka Trnávky- nar. 2018 a nejvzdálenější turista Lubomír Prekopa k nám přijel ze Senice na Slovensku. Nej obdrželi od pořadatelů knižní publikace. Odměnou všem turistům byli pamětní list a perníková medaile.

Sponzory pochodu byli: Obec Jaroměřice, Matoušek CZ a.s., MONARC, 1. ČEMOS, S - cart.

Všem pořadatelům , sponzorům a turistům děkujeme. 

Výbor oddílu turistiky při TJ Jaroměřice

 

42. ročník Dálkového pochodu Jarní přírodou v Jaroměřicích je již za námi.

42. ročník Dálkového pochodu Jarní přírodou se šel a jel v sobotu 17. 3. 2018.

Počasí bylo jarní. Dopoledne bylo zataženo, odpoledne se oblačnost začala protrhávat. Byl poprašek sněhu. Teplota ráno -3 st., odpoledne -1 st. Slabě foukalo. Cesty byly přimrzlé, ale dobré.

Na trasy se vydalo 321 turistů. Počet turistů na pěších trasách: 7 km - 177, 16 km- 112, 23 km- 29, 38 km- 2. Cyklotrasu 30 km absolvovala 1 cyklistka.

Nejstarší účastník: Bohuslav Wolf (Jevíčko)- nar. 1942, nejmladší účastník: Tobias Simon (Praha) -nar. 2017, nejvzdálenější účastník: Zdeněk Mlejnský (Davle)- nar. 1966. Nej obdrželi od pořadatelů knižní publikace. Odměnou všem účastníkům byli pamětní list a perníková medaile.

Sponzory pochodu byli: Obec Jaroměřice, Matoušek CZ a.s., MONARC, 1.ČEMOS a S-cart.

Všem sponzorům, pořadatelům a turistům děkujeme.   

Výbor oddílu turistiky při TJ Jaroměřice

 

41. ročník Dálkového pochodu Jarní přírodou v Jaroměřicích 18.3.2017 je již za námi.

Počasí nám nepřálo, pršelo a teplota ráno byla +4 st. a odpoledne vystoupila na +8 st. Ale i přes to se na trasy vydalo 204 statečných turistů.
 
Počet turistů na pěších trasách: 7km - 114, 16km - 83, 23km - 6, 38km - 1. Cyklisté nevyjeli.
Cesty byly poměrně dobré, v místech pochodu nebyla lesní těžba.
 
Nejstarší účastnicí byla Jana Mikulášková z Jevíčka. Nejmladší účastnicí byla Josefína Šplíchalová z Brna (nar. 2016). Nejvzdálenejším účastníkem byl Miroslav Pašiak ze Seredě (SK). NEJ obdrželi od pořadatelů knižní publikace.
 
Nejpočetnější zahraniční skupina k nám přijela ze Sieroszewic (PL), celkem 20 turistů. Poláci šli trasu 7 km.
Odměnou všem účastníkům byli pamětní list a perníková medaile.
 
Sponzory pochodu byli: Obec Jaroměřice, Matoušek CZ a.s., MONARC, 1.ČEMOS a S-cart. Všem sponzorům, pořadatelům
a turistům děkujeme.                              
                     
Výbor oddílu turistiky při TJ Jaroměřice
 

40. ročník pochodu Jarní přírodou již za námi

Počasí bylo dobré, dopoledne dokonce na chvíli vysvitlo sluníčko. Teplota ráno +2st., odpoledne +6st.

A tak jsme zaznamenali účastnický rekord! Celková účast byla 723 turistů. Pěšáků šlo 721, cyklisté jeli 2.

Počet turistů na pěších trasách:    7 km - 421, 16 km - 186, 23 km - 105, 38 km - 9. Cesty byly místy blátivé, v místech lesní těžby rozježděné. Ale to turistům nevadilo.

A teď nej. Nejstatším účastníkem byl Samuel Sýkora z Bratislavy (roč.1935). Nejvzdálenějšími turisty z ciziny byli Petr Sýkora a Samuel Sýkora z Bratislavy. Z ČR to byli Pražáci a Orlováci. Nejmladším účastníkem byl Dominik Pudík (roč.2015). Tradičně se pochodu zúčastnil i Dany Hudecek ze Sydney bydlící v Praze. Nejpočetnější zahraniční skupina k nám přijela ze Sieroszewic (Polsko), celkem 22 turistů. Poláci šli trasu 7 km. Nej obdrželi od pořadatelů knižní publikace.

Odměnou všem účastníkům byl Pamětní list, perníková medaile a dárkový hrnek se znakem Jaroměřic.

Za 40 let pochodu nás sponzorovalo mnoho subjektů. Informace o nich jsou na Pamětních listech a v kronikách DP Jarní přírodou (č.1-4). Děkujeme všem sponzorům, kteří se podíleli na uskutečnění této akce. Dále patří poděkování všem zúčastněným pořadatelům a turistům.

Zdrávi dojeli a došli !

Fotografie z pochodu si můžete prohlédnout ve Fotogalerii KČT na webu: www.jaromerice.cz (Spolky a kluby,TJ Jaroměřice, KČT). Nejpodrobnější informace o pochodu jsou v kronikách DP Jarní přírodou (č.1-4).    

Výbor oddílu turistiky při TJ Jaroměřice

 

39. roč. Pochodu Orlickým podhůřím v Ústí nad Orlicí

Autobusový zájezd na tento pochod uspořádal v sobotu 6. 6. 2015 KČT TJ Jaroměřice. Pořadatelem pochodu byl KČT Ústí nad Orlicí. Autobus firmy Miroslav Matocha, řidič p. Vlastimil Matocha.

Počasí: pěkně a velmi teplo. V lese bylo příjemně. Cesty byly převážně suché.

Počet účastníků zájezdu 41, z toho 11 členů KČT TJ Jaroměřice. Šli jsme pěší trasy: 8,15,25 km. Většina účastníků zájezdu šla trasu 15 km: Ústí nad Orlicí, Andrlův chlum (559 m n.m.), Kozlovec, Řetová, Malý Přívrat, Pod Antoníčkem, Na Mandlu, Řetová, U zabitého, Poustevníkova studánka, Ústí nad Orlicí. Start a cíl pochodu byl v Hostinci u Malinů.

Zájezdu se zúčastnili turisté z těchto obcí: Jaroměřice, Jevíčko, Vel.Opatovice, Bělá u Jevíčka, Biskupice, Chornice, Bezděčí u Trnávky, Unerázka, Měst.Trnávka, Mor.Třebová a Kunčina. Cestou tam i zpět zastávka na ČS Svitavy Lačnov.

Občerstvení na startu U Malinů, v chatě KČT na Andrlově chlumu, v Penzionu Presy, Na Mandlu a v cíli U Malinů. Na Andrlově chlumu návštěva rozhledny (Stříbrná krasavice).

Zdrávi došli ! JP


39. ročník DP Jarní přírodou již minulostí

V sobotu 14.3.2015 se šel a jel 39. ročník dálkového a turistického pochodu Jarní přírodou. Počasí sice moc nepřálo, ale i tak účast 532 turistů byla výborná.

Pěšáků šlo 529, cyklisté jeli 3. Bylo zaevidováno i 11 psů, ale šlo jich více.

Počet turistů na pěších trasách: 7 km - 272, 16 km - 169, 23 km - 81, 38 km - 7.

Počet turistů podle obcí: Jaroměřice - 130, Jevíčko - 83, Velké Opatovice - 48, Moravská Třebová - 31, Olomouc - 15, Chornice - 15, Brno - 13, Orlová - 13, Biskupice - 13, Praha - 12, Polička - 11, Boskovice - 9, Úsobrno - 8, Svitavy - 7, Konice - 5, Přerov - 4, Vlčnov - 4 atd.

Veřejmá doprava na start byla dobrá (linkové autobusy). Pouze z Jevíčka jsme museli zajistit svozový autobus, který přijel plný.

Nejstarším účastníkem byl p. František Vodák z Jevíčka, nejmladším účastníkem byla Sofie Simonová (2014) z Prahy a nejvzdálenějším účastníkem byl Dany Hudecek ze Sydney (Austrálie). V současné době bydlí a pracuje v Praze. Nejvzdálenější turistická skupina a zároveň nejpočetnější přijela v počtu 35 turistů ze Sieroszewic (Polsko). Zdolala trasu 16 km. Průvodci na trase jim byly pí Bernadeta Bačová a pí Ludmila Neubauerová. Obec Sieroszewice je družební obcí obce Jaroměřice. 

Nej obdrželi od pořadatelů knižní publikace. Odměnou všem účastníkům byl pamětní list. Každý rovněž dostal perníkovou medaili. Ovšem to nejlepší byly zážitky z jarní přírody prožité v kolektivech turistů při pochodu.

Pořadatelem pochodu byl Klub českých turistů (KČT) TJ Jaroměřice. Hlavním sponzorem pochodu byl Obecní úřad Jaroměřice. Dalšími sponzory byli: Matoušek CZ a.s., Monarc, I. ČEMOS a S - cart.

Počasí bylo typicky jarní. Zataženo, odpoledne déšť. Teplota: ráno +3st., odpoledne +7st. Cesty byly místy blátivé, v oblasti lesní těžby  rozježděné. Všem pořadatelům, sponzorům, zúčastněným turistům, ale i Lesnímu statku Šubířov, Lesům ČR, MS Jaroměřice, Hostinci u Huberta ,Restauraci u Trojanů a TJ Jaroměřice patří poděkování.

Zdrávi dojeli a došli !
Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Nejpodrobnější informace o pochodu jsou v kronice DP Jarní přírodou.

JP


Pochod Slováckým vinohradem - Mutěnice 2014

Autobusový zájezd na tento pochod uspořádal v sobotu 11. 10. 2014 KČT TJ Jaroměřice. Třetí ročník tohoto pochodu uspořádali vinaři z Mutěnic a Dubňan ve spolupráci s Obcí Mutěnice. Autobus ČSAD Ústí nad Orlicí, stř. Jevíčko. Řidič p. František Vafka.
Počasí: Ráno mlha, odpoledne pěkně, polojasno +22 st. Cesty byly převážně suché.

Počet účastníků zájezdu: 43. Kratší trasy (9, 12 km) šlo 34 turistů. Horská skupina v počtu 9-ti turistů šla trasu 18 km: Ratíškovice, Ratíškovice búdy, Náklo, Milotice búdy (Šidleny), Průmysl. areál Dubňany, Jarohněvice, Dubňany búdy (Pod Dubňanskú horů), Mutěnice búdy. Start kratších tras byl v Mutěnicích búdy, cíl všech tras byl rovněž v Mutěnicích búdy.

Zájezdu se zúčastnili turisté z těchto obcí: Jaroměřice, Jevíčko, Velké Opatovice, Chornice, Březinky, Unerázka, Bělá u Jevíčka, Borotín a Brno.

JP


Turistický poznávací zájezd - Českomoravská a Drahanská vrchovina aneb přes 3 rozhledny

V sobotu 23. 8. 2014 uspořádal KČT TJ Jaroměřice 15-tý prázdninový autobusový zájezd. Zájezdu se zúčastnilo celkem 49 turistů z těchto obcí: Jaroměřice, Jevíčko, V. Opatovice, Borotín, Chornice, Biskupice, Bezděčí u Trnávky, M. Třebová, Kunčina, Unerázka a Březinky. Z toho bylo 16 členů KČT TJ Jaroměřice.

Rozhledna 1 - Horní les. Trasa: Nyklovice, rozhledna, Dudkovice, Rovečné - 5,5 km - 49 turistů.

Rozhledna 2 - Babí lom. Trasa: Podlesí, rozhledna, Lelekovice - 4 km - 9 turistů, trasa: Podlesí, rozhledna, hřeben Babího lomu, Sedlo, U jelínka, Vranov - 6,5 km - 39 turistů, 1 turista zůstal v autobuse. Ve Vranově (poutní místo) byl oběd.

Rozhledna 3 - Podvrší. Trasa: Veselice, rozhledna, Veselice - 2 km - 49 turistů. Večeře v Černé Hoře.

Trasy byly náročné, ale pěkné. Počasí pěkné, cesty převážně suché, jen místy blátivé. Občerstvení: Rovečné, Lelekovice, U Jelínka, Vranov, Černá Hora.

Autobus: ČSAD Ústí nad Orlicí, stř. Jevíčko, řidič p. Prucek.

Fotky jsou ve fotogalerii. JP


Pozvánka pochod Jarní přírodou 201438. ročník dálkového a turistického pochodu Jarní přírodou již minulostí

V sobotu 15. 3. 2014 se šel a jel 38. ročník DP Jarní přírodou. Počasí sice turistům nepřálo, ale účast 620-ti turistů byla vynikající.

Pěšáků šlo 599, cyklistů jelo 21. Trasy pochodu prošli i 4 psi a 3 koníčci.

Počet turistů na pěších trasách: 7 km - 314, 16 km - 198, 23 km - 70, 38 km - 17.

Počet turistů podle obcí: Jaroměřice - 148, Jevíčko - 92, Velké Opatovice - 47, Moravská Třebová - 35, Biskupice u Jevíčka - 23, Svitavy - 22, Chornice - 22, Polička - 19, Orlová - 18, Boskovice - 15, Brno - 14, Olomouc - 12, Bezděčí u Trnávky - 7, Úsobrno - 7, Praha - 6 atd. Veřejná doprava na start byla dobrá, pouze pro Jevíčko jsme museli zajistit svozový autobus.

Nejstarším účastníkem byl Ing. Milan Kopuletý z Prahy, nejmladším účastníkem byl Jáchym Trnka (2013) z Doks u Kladna a nejvzdálenějším zahraničním účastníkem byl Ĺubomír Prekopa ze Senice (SR). Nejvzdálenější česká turistická skupina přijela z Prahy.

NEJ obdrželi od pořadatelů knižní publikace. Odměnou všem účastníkům byl pamětní list. Dále účastníci obdrželi perníkovou medaili. Ovšem to nejlepší byly zážitky z jarní přírody prožité v turistických kolektivech na trasách pochodu.

Pořadatelem pochodu byl Klub českých turistů (KČT) TJ Jaroměřice.

Počasí bylo typicky jarní. Ráno zataženo, v 10 hodin začalo pršet. Déšť ustal až večer. Cesty byly ráno suché, později blátivé. Celý den foukal čerstvý vítr.

Všem pořadatelům, sponzorům a zúčastněným turistům patří poděkování. Zdrávi dojeli a došli !

Fotky můžete prohlédnou ve fotogalerii

JP


Turistický poznávací zájezd Vysočina 2013

V sobotu 24. 8. 2013 uspořádal KČT TJ Jaroměřice 14-tý prázdninový autobusový zájezd na Vysočinu (okolí Vírské přehrady). Výletu se zúčastnilo celkem 49 turistů z okolí Jevíčka i vzdálenější. (Jaroměřice, Jevíčko, V.Opatovice, Chornice, Biskupice, Bezděčí u Trnávky, Borotín, M.Třebová, Brno, Bělá u Jevíčka, Lazy, Unerázka, Kunčina, Březinky), z toho 11 členů KČT TJ Jaroměřice.

Pěší trasy: 20 km - Koroužné, Kobylnice, Zubštejn (hrad) Pivonice, Vír, Karasín (rozhledna) ,Karasín, Vítochov (poutní místo), Dalečín - 13 turistů, 15 km - Vír, Karasín (rozhledna), Karasín, Vítochov (poutní místo), Dalečín - 27 turistů, 10 km - Karasín (rozhledna), Karasín, Vítochov (poutní místo), Dalečín - 9 turistů.

Počasí pěkné, cesty suché. Občerstvení: Vír, Karasín (rozhledna), Dalečín. Autobus ČSAD Ústí nad Orlicí, stř. Jevíčko, řidič p. Pavel Velš.

JP


V sobotu 16. března 2013 se v Jaroměřicích uskutečnil 37. ročník dálkového a turistického pochodu Jarní přírodou.

PozvánkaPochod se šel v rámci oslav 125. výročí založení Klubu českých turistů (KČT). Pěkné jarní počasí přilákalo na start a trasy celkem 448 turistů. Pěšáků šlo 447 a raritou byl i 1 cyklista. Trasy pochodu prošlo i 27 psů.

Počet turistů na pěších trasách: 7 km - 234, 16 km - 120, 23 km - 87, 38 km - 6.

Počet turistů podle obcí: Jaroměřice - 120, Jevíčko - 78, Velké Opatovice - 37, Moravská Třebová - 32, Svitavy 19, Chornice - 18, Brno - 13, Orlová - 12, Polička - 11, Biskupice - 11, Boskovice 6, Olomouc - 5, Úsobrno - 4, Jičín - 4 atd.

Doprava na start byla dobrá, pouze z Jevíčka jsme museli objednat svozový autobus. A vyplatilo se to. Navštívily nás početné turistické skupiny, dokonce i ze vzdálených míst (Brno, Olomouc, Orlová, Jičín). Přijela i početná skupina FIT babiček ze Svitav.

Nejstarší účastník byl ing. František Vodák z Jevíčka, nejstarší domácí účastnice p. Olga Zacharová, nejmladší účastník Tomášek Kozelek z Velkých Opatovic a nejvzdálenější účastnice Šárka Kubošová z Dětmarovic. NEJ obdrželi knihy. Odměnou všem účastníkům byl pamětní list, perníková medaile a bohaté zážitky z jarní přírody.

Pořadatelem pochodu byl KČT TJ Jaroměřice. Počasí bylo pěkné, svítilo sluníčko, ráno mrzlo, odpoledne se teplota vyhoupla nad nulu. Cesty byly suché a nefoukalo.

Všem pořadatelům, sponzorům a turistům patří poděkování. Zdrávi dojeli a došli !

Fotografie jsou na www.jevicko.cz

JP


Turistický poznávací zájezd Moravský Kras a Slavkovsko 2012

V sobotu 25. 8. 2012 uspořádal KČT TJ Jaroměřice 13 - tý prázdninový autobusový zájezd. Byl to celodenní zájezd do Moravského Krasu a do oblasti Slavkovska.

Zájezdu se zúčastnilo 49 turistů, z toho 12 členů KČT TJ Jaroměřice. Dále se zájezdu zúčastnili turisté MD z Jevíčka a okolí, turisté z Bezděčí u Trnávky a turisté z několika dalších obcí.

Počasí bylo ucházející, zataženo, ale nepršelo. Sluníčko se ukázalo až k večeru.

Jeli jsme autobusem firmy ČSAD Ústí nad Orlicí, středisko Jevíčko. Vezl nás řidič p. Jaroslav Lexa.

Navštívili jsme Jeskyni Výpustek v Moravském Krasu, poutní areál Křtiny (architekt Santini), Slavkov u Brna (náměstí a Zámek Austerlitz). Součástí zájezdu byla i pěší tůra Prace, Mohyla míru, Sokolnice (Telnice). V obci Luleč (Nemojany) jsme viděli kostel sv. Martina, v Ruprechtově větrný mlýn a na kopci Kojál (600 m n.m.) televizní vysílač Morava (vysoký 320 m). Zájezd jsme zakončili v obci Sloup v Moravském Krasu prohlídkou obce, jeskyní, skal a poutního kostela. Celková délka pěších tůr byla 11 km.

Fotografie jsou uvedeny na http://turisti-jevicko.rajce.idnes.cz

JP


Autobusový zájezd na pochod Po stopách Eskymo Welzla do Žábřehu na Moravě

V sobotu 14. 4. 2012 uspořádal KČT TJ Jaroměřice autobusový zájezd na tento pochod. Organizátorem tohoto pochodu byl KČT Zábřeh na Moravě.

Počasí: polojasno, teplota ráno +7 st., odpoledne +15 st. Cesty poměrně suché, příroda v okolí Zábřehu na Moravě velmi pěkná.

Zájezdu se zúčastnilo celem 47 turistů, z toho 11 členů KČT TJ Jaroměřice. Zájezdový autobus ČSAD Ústí nad Orlicí, stř. Jevíčko řídil p. Josef Hanák.

Pěší trasy: 10 km - 19 tur. (Zábřeh, Klárinka, Růžové údolí, Bořiny, Zábřeh), 15 km - 20 tur. (Zábřeh, Skalička, Nemile, Nad přehradou, Na Horách, Bořiny, Zábřeh), 20 km - 7 tur. (Vyšehorky, Mírov, Krchleby, Dolní Bušínov, Zábřeh), 25 km - 1 tur. (Zábřeh, Růžové údolí, Kosov, Hoštejn, Drozdovská Pila, Drozdov, Václavov, Zábřeh). Na Bořinách nás osobně vítal sám Jan Eskymo Welzl.

Zdrávi dojeli a došli !

Fotografie z pochodu jsou na www.kctzabreh.cz

JP


36. ročník pochodu Jarní přírodou se vydařil

PozvánkaV sobotu 17. 3. 2012 se uskutečnil 36-tý ročník pochodu Jarní přírodou. Nádherné jarní počasí vylákalo do přírody 692 turistů. Tím byl vytvořen nový účastnický rekord. O 111 turistů se zúčastnilo více než v roce 2007. Pěšáků šlo 659, cyklistů jelo 33.

Počet turistů na pěších trasách: 7 km - 371, 16 km - 185, 23 km - 92, 38 km - 11.

Počet turistů podle obcí: Jaroměřice - 160, Jevíčko - 124, Velké Opatovice - 54, Moravská Třebová - 46, Česká Třebová - 23, Brno - 21, Biskupice - 21, Svitavy - 17, Chornice - 17, Boskovice - 14, Olomouc - 13, Orlová 13, Polička - 10 atd.

Nejvzdálenější účastníci (svět): Dany Hudecek (SYDNEY), Ngo Xvan Vang (HANOJ), (ČR): Pražská skupina ( 6 turistů ). Nejstarší účastník domácí : Olga Zacharová - Jaroměřice (1926), nejstarší účastník cizí: ing. Milan Kopuletý - Praha (1928). Nejmladší účastník: Daniel Pudík (2012).

Pořadatel pochodu: KČT TJ Jaroměřice.

Počasí: slunečno, jasno, teplota ráno - 2 st., odpoledne + 18 st. Všem pořadatelům, turistům a sponzorům patří poděkování!

Zdrávi dojeli a došli !

Fotografie jsou uvedeny na www.jevicko.cz

JP


POCHOD SLOVÁCKÝMI VINOHRADY 2011

Zájezd na Pochod slováckými vinohrady 8.10.2011.

Pořadatel zájezdu KČT TJ Jaroměřice. Pořadatel pochodu: KČT Hodonín. Byl to již 35-tý ročník pochodu. Autobus ČSAD Ústí nad Orlicí, stř. Jevíčko, řidič p.Hanák.

Počasí: oblačno až zataženo, občas mrholení, cesty poměrně suché. Večer na zpáteční cestě autobusu déšť. Teplota 7-12 st.

Počet účastníků zájezdu 45. Celkem registrovaných účastníků pochodu 2498.

Trasy: 9, 9, 17, 18, 19, 25 km. Trasa 9 km: Dubňany, Jarohněvice, Pod Dubňamskú horú, Mutěnice - 24 turistů. Trasa 9 km: Mutěnice, Pod Dubňanskú horú - 3 turisté. Trasa 18 km: Ratíškovice, Milotice, Dubňany, Jarohněvice, Pod Dubňansků horů, Mutěnice - 15 turistů. Trasa 19 km: Mutěnice, Starý Poddvorov, Dolní Bojanovice, Mutěnice - 3 turisté. Trasy 17, 25 km nešel nikdo. Cíl všech tras byl v Mutěnicích.

36-tý ročník pochodu se příští rok půjde již po nových trasách, a sice: Hodonín, Dolní Bojanovice, Josefov, Starý Poddvorov, Nový Poddvorov, Prušánky. Pochod se půjde 6.10.2012.

Fotografie jsou uvedeny na http://turisti-jevicko.rajce.idnes.cz

JP


LITOVELSKÉ POMORAVÍ 2011

V sobotu 27. 8. 2011 uspořádal KČT TJ Jaroměřice 12-tý prázdninový autobusový zájezd, tentokrát do Litovelského Pomoraví. Byl to celodenní zájezd - 15 hodin. Zájezdu se zúčastnilo 40 turistů. Počasí: jasno, k večeru zataženo, v noci déšť. Teplota 30 st., večer klesla na 18 st.

Autobus firmy ČSAD Ústí nad Orlicí, středisko Jevíčko, řidič p. František Hartl.

Navštívili jsme Mohelnici, Arboretum v Bílé Lhotě, Mladeč, Mladečské jeskyně, Litovel, Hanácký skanzen v Příkazech a nivu řeky Moravy. Součástí programu byly i 2 pěší tůry Litovelským Pomoravím o celkové délce 16 km.

Fotografie jsou uvedeny na http://turisti-jevicko.rajce.idnes.cz

JP


35. ročník pochodu Jarní přírodou

V sobotu 19. 3. 2011 uspořádal KČT TJ Jaroměřice 35-tý ročník populárního pochodu Jarní přírodou. Pozvánka

Účast i přes nepříliš hezké počasí byla vynikající - 318 turistů. Navíc šlo i 13 němých tváří (psů).

Počasí: ráno +3 st.,odpoledne +7 st., oblačno až zataženo. Cesty byly místy blátivé, místy zasněžené. V horních polohách bylo až 20 cm sněhu.

Pěší trasy: 7 km - 180 tur., 16 km - 86 tur., 23 km - 45 tur., 38 km - 5 tur., cyklotrasy: 10-65 km - 2 turisté.

Účast podle obcí : Jaroměřice - 93 tur., Jevíčko - 29 tur., Mor. Třebová - 27 turistů. Nejstarší účastník domácí: Marie Pazdírková, nejstarší účastník cizí: Dr. Vladislav Šťastný (Brno), nejmladší účastník : Kačenka Kosíková (Jevíčko) - 2008 , nejvzdálenější účastníci: Dany Hudeček Sydney (Austrálie) a Ngo Xuan Hanoi (Vietnam).

Odměny: pamětní list a perníková medaile. Nej obdrželi knihy od ObÚ Jaroměřice.

Sponzoři pochodu : Obecní úřad Jaroměřice, Matoušek CZ a.s., 1.ČEMOS, Monarc. Děkujeme!

Poděkování patří i LS Šubířov, Pohostinství Šubířov, MS Jaroměřice, Lesům ČR, MěÚ Jevíčko, okolním klubům KČT a Sokola, všem organizátorům a všem zůčastněným turistům.

Na pochod přišly nebo přijely turistické skupiny z těchto obcí: Jaroměřice, Jevíčko, Mor. Třebová, Vel. Opatovice, Svitavy, Orlová, Chornice, Praha, Brno, Boskovice, Polička, Česká Třebová, Biskupice, Kunštát a další.

Všechny turisty zveme na příští ročník pochodu.

Zdrávi dojeli a došli!

Fotografie jsou uvedeny na http://turisti-jevicko.rajce.idnes.cz

- JP -


Pochod slováckými vinohrady 2010

Zájezd na 34-tý ročník Pochodu slováckými vinohrady dne 9.10.2010.

Pořadatel zájezdu KČT TJ Jaroměřice. Pořadatel pochodu : KČT Hodonín. Autobus ČSAD Ústí nad Orlicí, stř. Jevíčko. Řidič p. Zdeněk Kozelek.

Počasí: ráno +3 st., mlha - odpoledne +15 st., jasno, cesty suché.

Počet účastníků zájezdu: 39. Horská skupina v počtu 21 turistů šla trasu 18 km: Ratíškovice, Ratíškovice búdy, Milotice búdy (Šidleny), Dubňany průmysl.areál, Jarohněvice, Dubňany búdy (Pod Dubňanskú horú), Mutěnice búdy. Suterenní skupina v počtu 18 turistů šla trasu 7 km: Velký Jarohněvický rybník, Dubňany búdy (Pod Dubňanskú horú), Mutěnice búdy.

Cíl všech tras byl v Mutěnicích búdy.

Fotografie jsou uvedeny na http://turisti-jevicko.rajce.idnes.cz

-JP-


IVANČICKO 2010

V sobotu 28. 8. 2010 uspořádala firma Matoušek CZ a.s. ve spolupráci s KČT TJ Jaroměřice již 11-tý prázdninový autobusový zájezd, tentokráte jednodenní a do okolí Ivančic.

Zájezdu se zůčastnilo 48 turistů.

Počasí: polojasno až oblačno, beze srážek, teplota 12-20 st.

Autobus firmy ČSAD Ústí nad Orlicí, stř. Jevíčko perfektně řídil p. Josef Hanák.

Součástí programu byla i 10-ti kilometrová pěší tůra z Ivančic přes Nové Bránice do Dolních Kounic údolím řeky Jihlavy. Dále jsme navštívili Ivančice (galerie A. Muchy a V. Menšíka), Moravský Krumlov (Slovanská epopej), Dolní Kounice (klášter Rosa coeli), obec Hlína (rozhledna V. Menšíka) a Rajhrad (Benediktinské opatství a Památník moravského písemnictví).

Fotky ze zájezdu najdete na webu http://turisti-jevicko.rajce.idnes.cz

- JP -


Stručně o 34. ročníku pochodu Jarní přírodou

34. roč. pochodu Jarní přírodou se šel a jel v sobotu 13. 3. 2010.

Celkem turistů - 411 , z toho pěší trasy : 7 km-198 , 16 km-136, 23 km - 57, 38 km - 17, cyklotrasy 10-65 km - 3.

Nejvzdálenější účastníci: manželé Simonovi z Prahy, nejstarší účastník: ing.Milan Kopuletý z Prahy (1928), nejmladší účastnice : Ester Plhoňová z Jevíčka (2009). Z němých tváří šlo 11 psů.

Počasí: ráno zataženo +2 st., občas sněhové přeháňky, odpoledne zataženo +4 st. Sníh na trasách 0-8 cm. Cesty poměrně v pohodě, ušlapaný sníh, bez bláta.

Upomínky: pamětní list a perníková medaile. Nej obdrželi knihy od ObÚ Jaroměřice.

Kontroly K1,2,5 byly v terénu (oheň a občerstvení), K3 v hospodě na Šubířově (občerstvení), K4 byla zrušena.

Pořadatelem pochodu byl KČT TJ Jaroměřice. Poděkování patří všem členům KČT a příznivcům turistiky, kteří pochod zajišťovali. Dále patří dík i sponzorům: ObÚ Jaroměřice, Matoušek CZ a.s., Monarc a 1.ČEMOS. Poděkování patří i LS Šubířov, MS Jaroměřice a Lesům ČR. Děkujeme rovněž MěÚ Jevíčko, okolním klubům KČT a všem turistům, kteří se pochodu zůčastnili. S ohledem na počasí byla účast vynikající.

Pochodu se zůčastnily turistické skupiny z Jaroměřic, Jevíčka, Velkých Opatovic, Moravské Třebové, Brna, Prahy, Orlové, Vlčnova, Boskovic, Svitav, Poličky, Chornic, ale i z jiných míst ČR.

Fotky trasy 7 km najdete na webu http://turisti-jevicko.rajce.idnes.cz , fotky trasy 16 km na webu http://www.jevicko.cz.

Zdrávi došli a dojeli.

- JP -


Zájezd KČT TJ Jaroměřice na POCHOD SLOVÁCKÝMI VINOHRADY "Rohatec - Mutěnice 10.10.2009

Pořadatel zájezdu: KČT TJ Jaroměřice

Pořadatel pochodu: KČT Hodonín

Autobus: ČSAD Ústí nad Orlicí, středisko Jevíčko

Řidič: p. Stanislav Bílý

Počasí: zataženo, +18° C, cesty suché, nepršelo

Počet účastníků: 42

Kilometráž: horská skupina- 18 km- Ratíškovice- Mutěnice, suterénní skupina- 9 km- Jarohněvice- Mutěnice

Trasa 9 km (pěší turistika): Mutěnice-Velký Jarohněvický rybník, pod Dubňansků horů (Dubňanské búdy), Mutěnice (búdy)

Trasa 18 km (pěší turistika): Ratíškovice, Ratíškovice (búdy), Milotice (búdy), Dubňany (prům. areál), Jarohněvice, pod Dubňansků horů (Dubňanské búdy), Mutěnice (búdy). V Miloticích posezení ve vinném sklepě p. Poláška.

V Mutěnicích byl cíl všech tras. V cíly pak bylo zajištěno posezení ve vinných sklepích p. Flory a p. Říhy

Fotografie na www.turisti-jevicko.rajce.idnes.cz

- JP -


Zájezd KČT TJ Jaroměřice do Českého středohoří 28.8. - 30.8.2009

Pořadatel: Firma Matoušek CZ a.s. ve spolupráci s KČT TJ Jaroměřice

Autobus: ČSAD Ústí nad Orlicí, středisko Jevíčko

Řidič: p. Karel Foret

Počasí: pěkně teplo, cesty suché, nepršelo

Počet účastníků: 44

Ubytování: Zámeček Amadeus Třebenice- Teplá a Penzion Kocourov

Kilometráž: horská skupina- 52 km- pěší turistika, suterénní skupina- 43 km- pěší turistika

1. den: přestávka v Pardubicích, Krabčice- Říp (456)- Ctiněves (přechod Řípu), Roudnice nad Labem (prohlídka a oběd), Litoměřice (prohlídka), ubytování v Teplé a Kocourově.

2. den: Režný Újezd- Lovoš (570)- Lovosice (přechod Lovoše), Malé Žernoseky- Litochovice (Porta Bohemica), Terezín (prohlídka a oběd), Milešov- Milešovka (837)- Černčice (přechod Milešovky), Lukov- Černčice

3. den: Klapý- Hazmburk (418)- Klapý (prohlídka hradu), Budyně nad Ohří (vodní hrad), Mělník (prohlídka, oběd), Poděbrady (lázně, zámek)

Fotografie zde

- JP -


Stručně o pochodu Jarní přírodou 2009

V sobotu 21.3.2009 uspořádal KČT TJ Jaroměřice 33. roč. pochodu Jarní přírodou.
Počasí jarní: ráno -3 st., odpoledne +5 st., polojasno, sluníčko. Cesty místy blátivé.
Účast 481 turistů, z toho 471 pěšáků a 10 cyklistů.
Účast podle obcí: Jaroměřice 142, Jevíčko 48. Účast turistů z okolí byla výborná. Přijely turist. skupiny z Jevíčka, Vel. Opatovic, Boskovic, Mor. Třebové, Svitav, Poličky, Konice, Chornice, Měst. Trnávky, ale i z Prahy, Brna, Prostějova, Přerova, Vlčnova, Lomnice nad Popelkou, Žďáru n/ Sáz. a dalších míst.
Pěší trasy: 7, 16, 23, 38 km. Cyklotrasy: 10, 30, 65 km.

Nejstarší účastník cizí: Blahoslav Kříž Brno (1926), domácí MUDr. Jiří Pazdírek. Nejmladší účastník Matěj Šobáň Jaroměřice. Nejvzdálenější účastníci: rodina Kuklíkova z Prahy.
Sponzoři: Obec Jaroměřice, Matoušek CZ a.s., 1.ČEMOS, Monarc. Děkujeme.
Odměna: pamětní list a perník. medaile, nej-knihy od Obce Jaroměřice.

Pochod zajišťovalo 38 členů a příznivců turistiky. Propagace pochodu: Internet (4 weby), kalendáře tur. akcí (celost., oblast. a odborů KČT), propozice, plakáty, celost. a region. noviny, Jevíčský zpravodaj a kabel. televize. Informace o pochodu: Kronika TJ, Kronika DP JP, internet (jaromerice.cz ,jevicko.cz, kct.cz, turisti-jevicko.rajce.idnes.cz).
Za 33 ročníků se pochodu zůčastnilo celkem 10 192 turistů. Účastnický rekord v roce 2007- 581 turistů. Nejhorší počasí v roce 1992, celý den pršelo a šlo "jen" 118 turistů. Doposud nejvzdálenější účastnice sl. Eleanor Tanpiengco z New Yorku.
Závěrem: Na shledanou v roce 2010 na 34-tém ročníku. Zdrávi došli a dojeli !

Fotky si můžete prohlédnout na www.turisti-jevicko.rajce.idnes.cz

- JP -


Pochod Slováckými vinohrady (Mutěnice 2008)

V sobotu 11.10.2008 jsme uspořádali autobusový zájezd na 32. ročník Pochodu Slováckými vinohrady. Celkem 42 účastníků zájezdu, z toho 14 členů KČT Jaroměřice obdivovalo nádherné babí léto ve slováckých vinohradech. Několik účastníků šlo trasu 9 km : Mutěnice, Dubňanská hora, Mutěnice, většina z nás však prošla trasu 18 km : Ratíškovice, Ratíškovice-búdy Náklo, Milotice-búdy, Dubňany-prům.areál, Jarohněvice, Dubňanské búdy (Pod Dubňanskú horú), Vyšicko, Mutěnice-búdy.

Počasí: dopoledne mlha, odpoledne nádherně slunečno a teplo.
Účast: asi 4.000 registrovaných turistů (účastnický rekord). Odhadem se po trasách pohybovalo asi 10.000 turistů i neturistů.
Pořadatel pochodu: KČT Hodonín, hlavní sponzor: COCA-COLA srdce v pohybu.
Autobus: ČSAD Ústí nad Orlicí (řidič p.Prucek).
Občerstvení: Po cestě všude jídlo, víno a burčák ve sklepích. V cíli pak posezení ve sklepích p. Flory a p. Říhy v Mutěnicích (občerstvení, víno, burčák).

Tohoto pochodu jsme se zúčastnili již po 19 - té, takže příští rok na 33. ročníku budou někteří naši členové mít jubilejní 20- tou účast. Letošní pěšáckou sezonu zakončíme v sobotu 29.11.2008 ve Vel. Opatovicích na Zamykání turistických cest.

Fotky si můžete prohlédnout na www.turisti-jevicko.rajce.idnes.cz

- JP -


Třebíčsko 2008

V sobotu 23. 8. 2008 uspořádala firma Matoušek CZ a.s. ve spolupráci s KČT TJ Jaroměřice již 9-tý prázdninový autobusový zájezd, tentokrát do oblasti Třebíčska. Zúčastnilo se ho 48 turistů a příznivců turistiky z Jevíčka, Jaroměřic, V. Opatovic, Chornic, Bezděčí, Unerázky, M. Třebové, Kunčiny a Březinek. Počasí: oblačno, slabá přeháňka, teplota 10-20 st. Autobusovou dopravu zajistila firma ČSAD Ústí nad Orl. stř. Jevíčko. Řidič p. Karel Foret nás vozil jako zkušený profesionál perfektně. Součástí programu byla 12-ti kilometrová pěší trasa: Rozkoš, Příštpo, Jaroměřice nad Rokytnou, která vede Přírodním parkem Rokytná. Dále jsme navštívili Jaroměřice nad Rokytnou (měst. památ. rezervace, zámek), Třebíč (měst. památ. rezervace, zámek, bazilika sv. Prokopa, židovská čtvrtˇ a hřbitov- památky UNESCO). Rovněž jsme se zúčastnili oslav 5-ti let UNESCO, které proběhly tento den. Dále jsme navštívili Tišnov- Předklášteří (Klášter Porta Coeli).
Fotky z našeho zájezdu najdete na www.turisti-jevicko.rajce.idnes.cz

V roce 2009 plánujeme 10-tý jubilejní zájezd. Kam ? To je ještě otázkou.
-JP-


Něco o 32. ročníku DP Jarní přírodou

32. ročník pochodu se šel a jel 15.3.2008 na počest 120. výročí založení Klubu českých turistů.

- Počasí: jarní, ráno 0, odpoledne 10 st. C, polojasno, sluníčko. Cesty místy blátivé.
- Účast celkem 461 turistů, z toho 435 pěšáků a 26 cyklistů.
- Účast podle obcí : Jaroměřice 125 turistů , Jevíčko 62 turistů.
- Němé tváře: 27 psů a 1 kůň.
- Účast turistů z okolí byla výborná. Přijely turistické skupiny z Jevíčka, Velkých Opatovic, Boskovic, Moravské Třebové, Svitav, Poličky, Konice, Chornice, Městečka Trnávky, ale i z Brna, Vlčnova, Orlové, Prostějova, Přerova, Karlových Varů a dalších míst.

- Pěší trasy: 7, 16, 23, 38 km.
- Cyklotrasy: 10, 30, 65 km.

- Nejstarší účastníci: Dr. Vladislav Šťastný Brno (1928), Ing. Milan Kopuletý Praha (1928), Bořivoj Kohoutek Jaroměřice.
- Nejmladší účastník: Michal Kohoutek Jaroměřice (2008).
- Nejvzdálenější účastníci: Manželé Prouzovi z Karlových Varů.

- Sponzoři : Obec Jaroměřice, Matoušek CZ a.s., MONARC, I. ČEMOS. Děkujeme!
- Odměny: pamětní list a perníková medaile, nej-knihy od Obce Jaroměřice.

- Pochod zajišťovalo 32 členů KČT a jeho příznivců.
- Propagace pochodu: Internet ( 4 weby ), kalendáře turist. akcí (celostátní, oblastní a 5 odborových), propozice, plakáty, celostátní a regionální noviny (8).
- Informace o průběhu pochodu: Kronika TJ, Kronika DP JP, internet (jaromerice.net, turisti-jevicko.rajce.idnes.cz), Region Jevíčsko.
-JP-


 Stručně o Pochodu jarní přírodou

- 31.ročník pochodu se šel 17. března 2007
- jarní počasí přilákalo na start pochodu 581 natěšených turistů, kteří vytvořili nový účastnický rekord – pěšáků šlo 559, cyklistů jelo dvaadvacet
- vyznamenali se i jaroměřičtí občané – Jaroměřičáků šlo a jelo 190, čímž také vytvořili účastnický rekord
- pochod šlo navíc i několik němých tváří – 13 psů a jeden kůň
- rovněž účast turistů z okolí byla velmi hojná. Přijeli z těchto měst a obcí: Jevíčko (plný autobus), Velké Opatovice, Boskovice, Konice, Chornice, Moravská Třebová, Svitavy, Polička, Zábřeh na Moravě a z dalších

- pěší trasy se šly na 7, 16, 23, 38 km
- cyklotrasy měřily 10, 30, 65 km
- účast z obcí: Jaroměřice 190, Jevíčko 91 turistů
- cesty byly poměrně suché, bez sněhu a ledu
- počasí jarní s jednou slabou přeháňkou
- nejstraší účastnice – paní Alena Klíčová z Konice, ročník 1926
- nejmladší účastnice – teprve roční Eliška Sokolová z Prahy
- nejvzdálenější účastníci z ČR přijeli z Karlových Varů a byli to manželé Prouzovi
- nejvzdálenjší účastníci v rámci Evropy byla rodina Mackerlova vlastnící rodiný dům v Jevíčku a žijící ve Švédsku

Za Klub českých turistů Jaroměřice pro zpravodaj Region Jevíčsko Ing. Josef Peka

Historie KČT

KČT je třetím nejpočetnějším odborem TJ Jaroměřice. Ale svojí činností patří k nejaktivnějším. V současné době (rok 2007) má 36 členů.

Vznik turistiky v Jaroměřicích se datuje v roce 1977, kdy se konal 1. ročník dálkového pochodu “Jarní přírodou“. V letošním roce 2007 tedy slavíme 31. výročí vzniku turistiky v Jaroměřicích.

Jedná se o turistiku pěší (vysokohorskou), lyžařskou a od roku 1998 i o cykloturistiku (cyklooddíl Calvaria).

 

Ve svých začátcích byla turistika prováděna pod hlavičkou oddílu kopané. Samostatný odbor turistiky TJ Jaroměřice vznikl v roce 1988. Koncem roku 1990 se odbor přetransformoval na Klub českých turistů (KČT) a od roku 1991 je KČT garantem všech turistických aktivit TJ Jaroměřice.

V současnosti je součástí turistického kalendáře odboru KČT asi 30 akcí ročně. Jedná se o vlastní turistické akce, tak i o turistické akce sousedních i vzdálenějších odborů KČT. Turistický kalendář odboru KČT TJ Jaroměřice pro rok 2007 je ve skříńce TJ Jaroměřice vedle pohostinství U Trojanů.

KČT Jroměřice

 

Stěžejními akcemi KČT TJ Jaroměřice jsou každoročně:

Leden- výroční členská schůze

Únor- turistický ples U Trojanů

Březen- pochod Jarní přírodou (DP JP)

Duben- účast na pochodu Vandr skrz maló hanó

Květen- účast na cyklojízdě do Javoříčka, pochod do Javoříčka

Červen- týden cykloturistiky pro žáky 6. tříd ZŠ Jaroměřice, účast na pochodu Za šamotovým pátkem ve Velkých Opatovicích, noční pochod na Hušák a k Holubí studánce

Srpen- turistický poznávací zájezd do hor (ČR a okolní státy)

Září- cyklojízda Za paletou Josefa Mánesa

Říjen- zájezd na putování Slováckými vinohrady

Listopad- účast na putování Za posledním puchýřem, účast na zamykání turistických cest ve Velkých Opatovicích

Prosinec- Silvestrovská vycházka nebo vyjížďka

 

Neméně bohatá jako turistická činnost je i brigádnická činnost členů KČT, jak při zajišťování turistických akcí, sportovních a společenských akcí TJ, tak i při výstavbě na stadionu TJ Jaroměřice.

Nejhlavnější a stěžejní akcí KČT TJ Jaroměřice je dálkový pochod Jarní přírodou (DP JP). Nápad uspořádat dálkový pochod Jarní přírodou se zrodil u tehdejšího předsedy oddílu kopané TJ Jaroměřice Ing. Jana Ostrého a dlouholetého funkcionáře TJ Jroměřice Jana Šobáně. To se psal rok 1976. První ročník pochodu se šel rok následující a to 12.3.1977. Zúčastnilo se ho 186 turistů na třech pěších trasách ( později rozšířených na 6 tras a od roku 1999 i o cyklotrasy).

V současné době se chodí 4 pěší trasy a jezdí 3 cyklotrasy. Účastnický rekord je z letoška (2007). 31. ročníku DP JP dne 17.3.2007 se zůčastnilo 581 turistů. V roce 2003, kdy se šel 27. ročník sepochodu zůčastnilo 509 turistů. To byl předcházející rekord. Pochod je  vždy propagován v regionálním a celostátním tisku, v turistických časopisech, v místním oblastním, celostátním turistickém kalendáři a na internetu (Jaroměřice, Jevik, KČT). Pochod má svou kroniku. Další kroniku vede i cykloturistický oddíl Calvaria. Veškeré turistické akce jsou uvedeny i v kronice TJ Jaroměřice. Nejhorší počasí na pochodu bylo v roce 1992, kdy po celý den pršelo a šlo „jen“ 118 turistů. Průměrná účast je 298 turistů na jeden pochod. Za 31 ročníků se pochodu zúčastnilo celkem 9250 turistů. Nejstarším turistou byl dlouho Vladimír Dvořák z Brna (nar.1906) z Brna. Nejvzdálenější turistkou je zatím Eleanor Tanpiengco z New Yorku. Nedílnou součástí pochodu jsou i stávající a (bývalí) sponzoři: Obec Jaroměřice, Ergo, Matoušek, Monarc Jaroměřice, Rustika Jevíčko, (MŠLZ Velké Opatovice, Gillette Czech Jevíčko a Noviny svitavska). Za pomoc turistice jim patří poděkování.

Pochod je nedílnou součástí sportovního a společenského dění v obci, regionu a vlastně i v celé ČR.

KČT Jroměřice

Zveme všechny zájemce o turistiku do našeho klubu. Přijďte mezi nás! Uděláte něco pro svoje zdraví.

Zdrávi došli a dojeli !

Duben 2007
Výbor KČT TJ Jaroměřice

Aktuality z KČT