Turnaje volejbalistů

TURNAJE V ROCE 2013:

3. srpna Jaroměřický pohár

24. srpnaTurnaj Velké Opatovice

31. srpna Volejbalový turnaj Bezděčí

 

Domácí turnaje

Jaroměřičtí volejbalisté pořádají každý rok dva volejbalové turnaje:

V létě se pod širým nebem koná JAROMĚŘICKÝ POHÁR. Letos se uskuteční již šestý ročník.

Během vánočního volna se ve sportovní hale pořádá pohodový VÁNOČNÍ TURNAJ, který letos bude také již šestým rokem.

 

 

Vánoční volejbalový turnaj 2012

Jaroměřický volejbalový oddíl zve všechny milovníky tohoto krásného sportu na VII. ročník VÁNOČNÍHO VOLEJBALOVÉHO TURNAJE

Kdy: 29. prosince 2012 od 13 hodin

Kde: Sportovní hala Jaroměřice

Startovné: 50 Kč na osobu (podle počtu týmů)

Co nás vás čeká: Pohodová atmosféra, sladké medaile, ledový pohár a šumivé bublinky :)

Po skoncčení turnaje možnost večeře U Trojanů.

 

“Otvírání Skalky” v Městečku Trnávce

Tradiční trnavský turnaj, kterým začínala venkovní sezóna, byl letos přesunut do haly kvůli nepříznivému počasí. 15. května 2010 se sjelo do trnavské haly mnohem méně týmů, než se očekávalo – za domácí bojovaly dva mančafty: Skalka I a II, dva týmy z Velkých Opatovic, pak týmy pojednom z Březové, Vranové Lhoty, Moravské Třebové a Jarek.

Složení Jarek: Jitka, Zdena, Vašek, Mates, Pepa a Barča.

Skupiny byly rozděleny po čtyřech týmech a postupovaly všechny mančafty. Jarky skončily ve skupině třetí a v dalším postupu se jim do cesty postavila Skalka I. Jarky, ač nebyly považovány za silného soupeře, předvedly svoji nejhezčí hru z celého turnaje a protihráče dost potrápily. Bohužel i tak Jarky prohrály a musely se po loňském vítězství spokojit s celkovým pátým místem.

Vítězové turnaje:

1. Vranová Lhota

2. Skalka I.

3. Moravská Třebová

 

Volejbalová brigáda v sobotu 1. května

V sobotu 1. května 2010 od 8. 30 hod. se uskuteční volejbalová brigáda na venkovním hřišti.

 

Halovou sezónu zakončily Jarky na bedně!

Poslední halový turnaj této zimy, nazvaný Vítání jara, uspořádali volejbalisté z Trnávky.

27.3. se v místní hale sešlo 9 týmů, které měly možnost ukázat, jak jsou připraveny na nastávající venkovní souboje. 

Pro tento turnaj vypadala jaroměřická sestava následovně: Martina, Jitka, Zdenek, Evža, Michal a Vašek. Los přiřkl našemu týmu čtyřčlennou skupinu s Vranovou Lhotou, Biskupicemi a Trnávkou B. Naši hráči byli s losem velmi spokojeni, jelikož postup ze skupiny měli jistý a navíc se vyhnuli jiným těžkým soupeřům. Předvedená hra ve skupině však byla mírným zklamáním, Jarky se nemohly rozehrát a zbytečně chybovaly ve chvílích, kdy se to nejméně čekalo. Krom jasné porážky od Lhoty však povinné dvě výhry se zbylými soupeři uhrály. Postup z druhého místa byl v kapse. Soupeřem Jarek se ve čtvrtfinále staly Opatovice, náš nejméně oblíbený soupeř, se kterým mají Jaroměřice velmi zápornou bilanci vzájemných zápasů. 

S vědomím, že dosavadní předváděná hra nebude v žádném případě slavit úspěch, nastoupili naši do boje. Malinko pomíchali sestavou, řekli si pár věcí, které je potřeba změnit a pořádně se nahecovali. S úvodním hvizdem prvního setu stál na palubovce najednou úplně jiný tým. Jarky zodpovědně bránily na bloku a poctivě držely domluvené postavení. Navíc nahrávačky zpřesnily své pasy směrem ke smečařům, jež pak neměli problém posílat přes síť jedovaté míče, se kterými měli Opatovičtí Tygři velké problémy. Nutno dodat že i soupeř hrál velice aktivně a tudíž výsledné skóre ukázalo, jak vyrovnaný zápas to byl. Výsledek 2:0, na sety 20:18 a 21:19, zaručoval boje o poháry. 

Cesta do finále vedla přes místní volejbalisty, kteří vyhráli svoji skupinu a potvrzovali celý turnaj velice slušnou formu. Bohužel, našim utekl začátek prvního setu, a náskok soupeře se již stáhnout nepodařilo. Druhý set byl vyrovnaný od prvních bodů, skóre se pravidelně navyšovalo na obou stranách a bylo jasné, že 20. body tento set neskončí. Štěstí se však od Jarek v tomto zápase odklonilo a Jarky prohrály druhý set 21:19. Tento výsledek znamenal boj o třetí místo.

Navíc proti Třebové, jednomu z nejlepších týmů, který se dlouhodobě drží na předních umístěních, bez výraznějších propadů. Naši věděli, že je čeká těžký úkol. Naštěstí si řekli, že už mají vlastně splněno a zase o tolik již v této fázi turnaje nejde. Bez zbytečné nervozity nastoupili a porazili Třebovou v prvním setu 20:7. Divili se diváci i samotní hráči na obou stranách, ale bylo to pravda. Druhý set už vypadal jinak, vyrovnaněji a také skončil nejtěsněji o dva body, 18:20 pro soupeře. V našem týmu nastaly mírné pochybnosti, jelikož po průběhu prvního setu už vlastně bylo co ztratit. Jenže třetí set připomínal čím dál více první a také se skončil 20:11. Třetí místo bylo doma a radost z umístění byla nefalšovaná….

Výsledky turnaje:

 1. Vranová Lhota
 2. Městečko Trnávka A
 3. Jarky
 4. Moravská Třebová
 5. Opatovičtí Tygři
 6. Star Velké Opatovice
 7. Biskupice
 8. Městečko Trnávka B
 9. Březová

 

Informační zpráva z výroční schůze volejbalového oddílu

V sobotu 6. března 2010 se od 19 hodin uskutečnila v salonku u Trojana výroční schůze volejbalového oddílu, které se zúčastnilo 11 členů.

Toto jsou schválené návrhy:

 • za pozdní příchody na páteční volejbalový trénink bude vybírána pokuta 10 Kč
 • 19. 3. 2010 je na pátečním tréninku nutná účast všech členů volejbalové oddílu kvůli společnému fo­cení do připravovaného almanachu ke 100 letům založení TJ Jaroměřice. Každý člen si s sebou vezme volejbalový dres!
 • 24. 7. 2010 pořádá volejbalový oddíl V. ročník Jaroměřického po­háru
 • 30. 7. 2010 se bude konat volejbalový sranda manč, který bude součástí oslav 100 let TJ Jaroměřice
 • Předsedou volejbalové oddílu Jaroměřice byla opětovně zvolena Martina Dračková a ve funkci jednatele potvrzen Václav Budig
 • je nutné zvýšit propagaci volejbalu a vzbudit zájem o volejbalové dění v Jaroměřicích!

 

Čtvrtý vánoční turnaj

Jaroměřičtí volejbalisté mají za sebou poslední turnaj roku 2009, který se uskutečnil 30. prosince v jaroměřické hale. Zakončit konec roku volejbalem přijela také družstva Březové, Velkých Opatovic a Trnávky.

Jaroměřičtí volejbalisté měli na domácím turnaji tradičně dvě družstva:

Jarky kolečka: Martina, Liba, Vašek, Barča, Pepa, Juddy a Michal.

Jarky čtverečky: Jitka, Zdena, Evžen, Franta, Laďa, Svaťa a Martin.

Turnaj probíhal ve veselé a pohodové atmosféře. Na zahřátí a rozproudění krve posloužil vyni­kající vánoční punč, k posilnění přišlo vhod slané pečivo a vánoční cukroví. Nechyběl ani vánoční stromeček ověšený perníkovými medailemi.

Systém turnaje byl takový, že hrálo každé družstvo s každým. Zajímavý a doslova vyrovnaný zápas spolu svedla jaroměřická družstva, nakonec o fous vyhrály kolečka :)

Na prvním místě nebyl nikdo jiný než Opatovičtí, na druhém místě skončila jaroměřická kolečka a třetí místo se odvezli volejbalisté z Trnávky. Vítězové si jako každý rok pochutnali na zmrzlinových pohárech. Čtvrtí a pátí byli jaroměřické čtverečky a Březováci, nemuseli však být smutní, protože každý dostal perníkovou medaili a šampaňské.

Po skončení turnaje se všichni volejbalisté přesunuli do pohostinství k Trojanovi, kde na ně čekala výborná večeře a veselá zábava.

Všem děkujeme za účast a těšíme se tentokrát v létě na JAROMĚŘICKÉM POHÁRU.

 

Rekordní účast na tréninku

Volejbalový trénink v pátek 30. října 2009 dosáhl rekordní účasti – 19 volejbalistů!! A že nejde o pouhou výjimku dokazuje vysoká návštěvnost v posledních dvou měsících, kdy se často sešlo kolem 15 hráčů. Jen tak dál :)

 

Práce na volejbalovém kurtu v roce 2009

V roce 2009 pokračovala práce na volejbalovém kurtu. Na prvních brigádách byla vykopána šachta pro vedení elektřiny ke světlům, které osvětlují volejbalovou plochu při nižší viditelnosti. V noci se hrát nedá, i tak je to krok kupředu. Přesunul se také sklad sportovních potřeb, který slouží celé TJ. Tato akce měla také nemalý estetický efekt, celkový pohled na areál se výrazně změnil k lepšímu. Pro větší bezpečnost sportujících byl také přesunut stůl na stolní tenis, který byl, zejména v případě nohejbalu, nebezpečně blízko hrací ploše. Prodloužilo se také pletivo dělící fotbalové hřiště a volejbalový kurt. Posledním úkolem pro tento rok je nastavení zdi, chránící plochu před sesuvem půdy z přilehlého svahu, plotem. Tento prvek bude mít za úkol bránit míčům přelétávat zeď a bránit jejich případnému poškození.

 

Zavírání Skalky 2009

Sobota 26. září patřila volejbalu, konkrétně Zavírání Skalky 2009.

Tento turnaj mají všechna pozvaná družstva v oblibě, protože nejde o klasické sportovní zápolení. Smyslem je spíše rozloučit se každoročně se sezonou venkovních turnajů. Našim hráčům připomíná jaroměřický Vánoční turnaj, jednak účastí družstev a hlavně díky zmiňované atmosféře.

Letos přijelo 5 týmů. Přijely vlastně jen dva, protože tři týmy byly v podstatě místní – čili Skalka A, Skalka B a Nohejbalisti Trnávka. Doplnit je přijely Jarky a Březová.

Jarky ve složení Jitka, Evža, Frančesco, Vašek a Lukáš Trefil odehráli své zápasy v dobré herní pohodě, nestačily pouze na tým domácích, jemuž podlehly až po třísetové bitvě. Ovšem tam, kde by na jiných turnajích zavládlo zklamání, byla na Skalce nálada právě opačná.

Pořadatelům také děkujeme za velice originální trofeje. Kdo má zájem podívat se na netradiční cenu, může přijet do jaroměřické haly. Rádi předvedeme každý pátek v 19 hodin

 

Pouťový volejbalový turnaj ve Vranové Lhotě

5. září 2009 uspořádali tělovýchovná jednota ve Vranové Lhotě tradiční volejbalový turnaj smíšených družstev.

Složení Jarek: Martina, Jitka, Evža, Vašek, Svaťa a Pavel Janů.

Celý turnaj provázelo nesmírně chladné počasí. Jarky neměly štěstí při rozlosování skupin a připadly do velmi těžké skupiny, z které později vzešel zlatý a bronzový vítěz.

I přes viditenou převahu soupeře dokázaly Jarky své protívníky pokaždé potrápit a diváci si pochvalovali pěknou bojovnou hru. V jaroměřické skupině bylo celkem 6 týmů, které se mezi sebou navzájem utkaly. Do dalších bojů však postupovaly první 4 ve skupině a to se Jaroměřicím bohužel nepodařilo.

Celkové umístění Jarek na tomto turnaji bylo 11. místo.

 

Jaroměřický pohár 2009

Jaroměřičtí volejbalisté uspořádali 27. června 2009 IV. ročník volejbalové turnaje smíšených amatérských družstev.

Jaroměřice tentokrát navšítivilo „pouze“ sedm týmů – Velké Opatovice Tygři a Star, Světlá, Vranová Lhota, Městečko Trnávka Skalka, Březová a Moravská Třebová. Jaroměřice reprezentovaly dvě domácí družstva.

Jarky 1: Evžen Jeniš, Vašek Budig, Martin Knejfl, Zdena Charvát, Tomáš Mackerle, Martina Dračková, Jitka Skřebská

Jarky 2: Svaťa Pudík, Pepa Čapka, Barča Batelka, Laďa Hrazděra, Franta Mackerle, Zdena Nárožná, Liba Budigová

Týmy byly podle losu rozděleny do dvou skupin, z které postupovaly  Jarkám se podařilo, že nebyly oba týmy ve stejné skupině.

Jarky 1 se ve skupině utkaly s týmy Světlé, Městečka Trnávky, Březové a Opatovickými Star.  Ve skupině si zajistily první místo a v semifinálovém boji na ně čekal těžký boj se Skalkou. Semifinálové boje byly napínavé od začátku do konce. Skalka hodně potrápila Jarky, které si nakonec zajistily postup do finále se stejným soupeřem jako v Úsobrně z předešlého týdne. Tentokrát bylfinálový boj mnohem zajímavější a napínavější. Jarky vyhrály první set 25: 23, ale druhý prohrály 22:25 a vítězství tak opět patřilo Vranové Lhotě.

V boji o třetí místo se utkala Skalka a Opatovičtí Tygři. I tento zápas byl velmu zajímavý. První set vyhrály Opatovice, ale druhý set s mnohem větším skóre vyhrála Skalka, která si stejně jako loni odvezla bronzový pohár.

 Jarky 2 skončily ve skupině na posledním místě a celkově to pro ně znamenalo 9. místo na Jaroměřickém poháru 2009.  

Po vyhlášení výsledků turnaje následovalo losování bohaté tomboly. Během celého dne se všichni sportovci i návštěvníci turnaje mohli pohostit specialitami z udírny a grilu.

Jaroměřičtí volejbalisté děkují všem sponzorům, kteří podpořili IV. ročník Jaroměřického turnaje!!

 

Tradiční turnaj v Úsobrně potvrdil tradiční jaroměřické umístění!!

VI. ročník večerního Poháru starostky Úsobrna měl všechno, co má správný turnaj mít. Počasí bez větru, deště i slunce a 16 kvalitních družstev. Jaroměřice tradičně na tento turnaj vysílají dvě družstva a ani letos tomu nebylo jinak. Jaroměřická jednička byla letos složena ze starších a zkušených, kdežto za dvojku se se soupeři pralo dravé mládí J. 

Jarky I – Zdena Nárožná, Liba Budigová, Jana Jenišová, Franta Mackerle, Svaťa Pudík, Jarda Batelka a Laďa  Hrazděra.

Jarky II – Jitka Skřebská, Monča Kokrdová, Pepa Čapka, Zdena Charvát, Ondra Blecha a Vašek Budig. (z důvodu nemoci bohužel chyběly naše velké opory Evža a Marťa Dračková)

Rozlosování turnaje udělalo oběma našim týmům radost, protože se jednak nepotkaly ve skupině a navíc oba týmy dostaly za soupeře přijatelná družstva. To se ovšem nedá říct o skupině A, kde se potkali Velké Opatovice, Konice, Šteffi Team Vranová a Skalka Trnávka, čili týmy, které s chutí sbírají ocenění na všech turnajích pořádaných v okolí. Doplnili je ještě Biskupice a Cyrilovi Štamgasti z Úsobrna. 

Ve skupině B byly nasezeny Jarky II a k nim dolosovány týmy Opatovice Star, Jevíčko, Pozdní Sběr a Městečko Trnávka. Bez ztráty kytičky, a se čtyřmi skvěle zvládnutými zápasy, postupovali jaroměřičtí z prvního místa ve skupině.

Skupina C, kde bojovala jednička Jaroměřic, měla jasného favorita ve Vranové Lhotě, dále zde bitvu o postup sváděla družstva Světlé I, Světlé II a Šmelcovny Úsobrno. Jarky skončily na 3. místě s pěti body. Postup ze skupiny B a C měly jistý jen první dva týmy. Měl je do vyřazovacích bojů doplnit tým ze třetího místa, což Jarky I byly, ale musely ještě počkat, kolik bodů získá tým ze třetího místa ve skupině B. A o jediný bod naše bohužel předstihl tým z Jevíčka.

Čtvrtfinálové dvojice vypadaly následovně: 

Konice – Jevíčko, Jarky II – Tygři V. Opatovice, Vranová Lhota – Šteffi Team, Star V. Opatovice – Světlá II

Konice a Vranová Lhota si postup zajistily ve dvou setech a takřka bez problémů. Star Opatovice podlehly Světlé v součtu o jeden jediný bod. A naši hráči předvedli, že vzdávat se  není jejich styl!! V prvním setu sice podlehli neoblíbenému soupeři 13:20, když totálně nezvládli koncovku setu a soupeři nebyli schopni vybrat servis. Do druhého setu zlepšili podání a deka sedla pro změnu na soupeře. Rychle smazali ztrátu a při vedení 7:1 si vzal soupeř oddechový čas. Po jeho skončení tlak Jarek pokračoval a set skončil jednoznačně 20:8. Radost z postupu byla obrovská. 

V ještě doznívající euforii začaly Jarky svůj semifinálový zápas proti loňským vítězům z Konice. Těm měly co vracet, jelikož právě s nimi loňské finále prohrály. Dnes to však byla útočná hra Jaroměřic, která slavila úspěch. Jednoznačné semifinále a stav 20:16, 20:14, to bylo přesně to co dodalo hráčům patřičné sebevědomí. Do finále je doprovodila Vranová Lhota, která podobně hladce zdolala při cestě do finále tým Světlé II. 

Světlá, která s postupem do finále počítala jistě daleko méně, začala v zápase o třetí místo Konickým nahlodávat psychiku precizně pokrytým polem a obranou hrou. Nečekané se stalo skutkem, Světlá vyhrála 20:14 a 20:19.

Finále se letos hrálo o hodinu dříve než loni. Hráči obou družstev se ale na zápas dost dlouho načekali a jelikož bylo venku jen něco kolem 9°C, bylo jasné, že ten kdo před zápasem ztuhnul, bude mít se hrou velké problémy. Zápas začal a bohužel forma byla na straně Lhoťáků. Fanoušci Jarek byli v přesile a hnali své favority vpřed, ale naši mladící se museli sklonit před kompaktní a útočnou hrou soupeře. Finálové skóre 12:20 a 14:20 určilo spravedlivě vítěze. Jarky II obhájily druhé místo z loňska a zklamání na nich nebylo vůbec patrné. Jak se sluší a patří pogratulovaly vítězi a stupně vítězů s nimi s zapily. Jarky I obsadily konečné 10. místo.

 

6. června turnaj ve Světlé

Letos poprvé náš oddíl obdržel pozvánku na turnaj ve Světlé. Jelikož byl červen měsícem plným turnajů, padlo rozhodnutí, že reprezentovat bude druhé Jaroměřické družstvo. V sestavě Zdena Nárožná (manažer), Libuška Budigová, Franta Mackerle, Zdena Charvát, Pepa Čapků a Evža Jeniš jeli zkusit štěstí i aktuální formu. 

V místě konání turnaje bohužel příliš nepřálo počasí, foukal silný vítr a navíc byla na červen nezvyklá zima. Na startu se sešlo celkem 9 týmů – tři domácí družstva Světlé, Opatovice, Jevíčko, Vranová Lhota, Boskovice a , následně rozdělených do dvou skupin. 

V základní skupině prohrálo naše družstvo pouze jeden zápas, jinak po výhře a remízách mělo jistý postup ze skupiny. Ve vyřazovacích bojích bohužel dostaly Jarky za soupeře pozdějšího vítěze turnaje Boskovice. Silně svého soupeře potrápily, dokonce si vynutily rozhodující třetí set, ale ten si už zkušený soupeř pohlídal a postoupil dále. Naši se po vyřazení utkali ještě s týmem Jevíčka o konečné umístění. V tomto zápase šlo našim především o to si dobře zahrát a v uklidněném počasí předvést sobě i divákům pěkný volejbal. To se beze zbytku povedlo, Jarky vyhrály 2:0 a obsadily konečné 5. místo. Turnaj vyhrály Boskovice před Opatovicemi a Vranovou Lhotou.

 

Skalka Voleyball cup a první místo pro Jarky

Z trnavského turnaje, který se konal 23. května, se jako obvykle vyklubala akce na vysoké sportovní i společenské úrovni. Pro náš tým se stala neobyčejně úrodnou, ačkoli hrál skoro celou dobu v nižším počtu, než je požadováno pravidly. Na hřišti stanulo pouze pět párů nohou patřících jaroměřickým, takže složení bylo následující: Martina Dračková, Vašek Budig, Sváťa Pudík, Tomáš Jeniš, Franta Mackerle a – na poslední tři zápasy – Kamila Šimonová. Tato dobrá duše z Moravské Třebové se k nim připojila nikoli kvůli úplatkářství nebo přebíhání do vítězného týmu, ale z čisté solidarity, samozřejmě.

Počasí bylo na objednávku, jak se u takovýchto akcí sluší, takže celý den svítilo sluníčko. Turnaje se zúčastnilo 9 týmů, takže se hrálo ve dvou skupinách – jedna ve Skalce a druhá v areálu fotbalového hřiště TJ Sokol. Jaroměřice měly to štěstí, že zůstaly „u zdroje“, tedy v první skupině spolu s Biskupicemi, Trnávkou B, Žichlínkem a Moravskou Třebovou. Nutno dodat, že náš tým měl velmi promyšlenou taktiku už od začátku a zvolil si název  „Sbírka plastových hraček“ pro zmatení nepřítele. Jeden tým z Moravské Třebové zkusil něco podobného, ale se jménem „Bílí šneci“ to moc daleko nedotáhli.

V prvním zápase proti Biskupicím bylo od prvního písknutí jasné, kdo má navrch. Utkání skončilo 2:0. Jenže jak se říká, první vyhrání z kapsy vyhání, a po Biskupicích nastoupil tvrdší oříšek – favorizovaný Žichlínek. Jaroměřickým zrovna nesedl jejich styl hry a navíc zřejmě nevěnovali dostatek času na rozehřátí. A tak se stalo, že prohráli 0: 2. Ve druhém setu sice měli čtyři možnosti set ukončit, ale zaváhali. Set skončil 30:28. Pak přišel zápas s Moravskou Třebovou. Naši, ještě trochu otřeseni z předcházející prohry, malinko zakolísali v prvním setu, ale ve druhém už projevili své síly naplno. Výsledkem byla remíza, ovšem lepší skóre se ocitlo na té druhé straně. V posledním zápase nastoupili proti Trnávce B a ačkoli to byli hostitelé, Jaroměřice je vůbec nešetřily. Městečko Trnávka prohrálo 0:2, což byl očekávaný výsledek, protože sem šlo vyhrát téměř tradiční poslední místo.

Po namáhavém sčítání bodů Jaroměřice postoupily do druhého kola, kde se uvedly, jak nejlépe mohly – výhrou 2:0 nad výše zmíněnými „Bílými šneky“. Další odvážlivci, kteří se jim postavili do cesty a neuspěli, byli Vranováci. Po tomto zajímavém a pro všechny přihlížející atraktivním zápase se na výsledkové tabuli opět skvělo skóre 2:0. To nejtěžší přišlo nakonec: velké finálové utkání, opět s Žichlínkem. První set nevypadal příliš růžově, ať se Plastové hračky snažily sebevíc. Proto došlo na taktickou poradu, při níž se rozhodlo o změně stylu hry. Jelikož bloky soupeře se ukázaly být neproniknutelné jako hradby, na řadu přišla nová strategie, tzv. „Akce Zálivka“. V praxi to znamená: „Zalej všechno, do čeho nemůžeš pořádně praštit.“

Podle očekávání to zabralo a po tvrdém boji se náš tým dopracoval k vytouženému vítězství ve druhém setu. Ovšem těžko byste hledali ve startovních polích jednotlivých turnajů tým, kterému jsou zálivky tak málo vlastní, jako jsou Jaroměřice. Proto po pár odehraných míčích třetího, rozhodujícího setu, vzala hra „prsty přes“ za své a naši rozehráli parádní útočnou hru. Úspěšnost útoku byla až neuvěřitelně vysoká a Hračky si doslova vystřílely první místo v turnaji. Svou velikou radost daly najevo děsivým oslavným tancem, který, jako další součást taktiky, nenechal nikoho na pochybách, že jsou to velcí bojovníci.

Závěrečné vyhlašování si Jaroměřice náležitě užily. Balík s cenami, pohár pro první místo a také obří zlatý putovní pohár si převzali jak jinak s divokým pokřikem.

Po namáhavém zápolení s míčem, protivětrem, soupeři a občas i spoluhráči se všichni s radostí vrhli na uzená kolena, klobásy a další skvělé občerstvení, které celý den provoňovalo atmosféru. K večeru se zapálil oheň a domorodci se chopili svých nástrojů, aby předvedli něco z místního folklóru pro potěchu přítomných. 

Zdá se, že lepší zahájení venkovní sezóny jsme si ani nemohli přát.

 Autor: Markéta Antonínová

1. místo pro Jaroměřice na Skalka voleyball cup v Trnávce!!

Jaroměřice v sobotu 23. května 2009 skvěle zahájili jarní sezónu. Na venkovním volejbalovém turnaji dokázaly obstát v konkurenci týmů jako je Trnávka, Moravská Třebová, Velké Opatovice nebo Vranová Lhota.

 

Volejbalová brigáda v sobotu 9. května

V sobotu 9. 5. 2009 se od 8 hodin koná volejbalová brigáda v areálu TJ na Čtvrtničkách za účelem přípravy a údržby sportovišť na zahájení sezóny 2009.

Budou prováděny všeobecné práce pro všechny oddíly – montáž nové střechy plechového skladu, nátěr obvodových stěn plech. skladu, nové rozvody el. osvětlení, výkopové práce pro kabely a budování brány u volejbalových kurtů. 

 

Volejbalová brigáda

V sobotu 25. dubna 2009 od 8. 00 hod. se koná volejbalová brigáda na hřišti TJ Jaroměřice!!

 

Vítání jara v městečku Trnávce završeno 5. místem pro Jaroměřice

V sobotu 28. března 2009 uspořádali trnavští volejbalisté svůj tradiční halový turnaj, aby přivítali jaro a volejbalisté z blízkého i širokého okolí tak mohli završit svoji halovou sezónu. 

Přivítat jaro volejbalem přijelo celkem 12 mančaftů: dva domácí trnavské týmy, Jarky, Biskupice s. r. o.,  Opatovičtí tygři, Brno, Loštice, Moravská Třebová, Březová nad Svitavou, Světlá, Úsobrno a Kunčina.

Složení Jarek: Martina, Jitka, Svaťa, Vašek, Barča a Evžen 

Týmy byly za základě losu rozděleny do dvou skupin. Jarkám připadla skupina A, kde se utkaly s Trnávkou 1, Březovou, Brnem, Biskupicemi a Moravskou Třebovou. 

Hrálo se na dva hrané sety do 20 bodů. Vítěz ze skupiny postupoval automaticky do semifinále a týmy na druhém a třetím místě se musely vzájemně utkat o postup do semifinále. 

V prvních dvou zápasech si Jarky vcelku bez problémů poradily s Trnávkou 1. V dalším zápase proti Třebové nedokázaly Jarky využít velmi vyrovaně rozehrané hry a zápas prohrály. V zápase proti Březové Jarky postihlo zranění nahrávačky, ale po pauze zápas pokračoval dál a Jarky vyhrály oba sety. Zajímavý byl boj proti favorizovanému Brnu, který Jarky pěkně rozehrály a vyhrály první set 20:14, druhý set však vlastními chybami prohrály 10:20 a do tabulky si zapsaly pouze jeden bod. Biskupicko-vranovský mix Jarky porazily hladce v obou setech.  

Vítězem v A skupině se stala Moravská Třebová, Brno a Jarky měly stejný počet bodů, a proto došlo ke sčítání celkového skóre za všechny zápasy ve skupině. Brno jich mělo o 20 bodů více než Jarky, tudíž byly Jarky na třetím místě a musely se utkat s týmem, který byl ve skupině B na místě druhém. Tím byli Opatovičtí tygři.

Boj s Opatovicemi o postup do semifinále byl pro Jarky doslova neskutečný. Jarky v prvním setu výrazně vedly a měly vítězství na dosah. Bohužel se přestalo dařit a soupeř průběh zápasu zvrátil ve svůj prospěch 23:21. Stejně tak se odehrával i druhý zápas (20:18 pro Opatovice) a smutné Jarky zklamané svým náhlým neúspěchem musely přenechat postup do semifinále Opatovicím.

Do semifinálových bojů se dále probojovala Marovská Třebová, Loštice a Brno.

Jarky v celkovém hodnocení obsadily 5. místo, které v počtu 12 týmů je velmi slušným výsledkem. 

1.místo – Loštice

2. místo – Moravská Třebová

3. místo – Opatovice 

 

3. místo na turnaji O pohár starosty Velké Opatovice

Jaroměřičtí volejbalisté začali nový volejbalový rok 2009 krásným třetím místem na 2. ročníku volejbalového turnaje ve Velkých Opatovicích O pohár starosty v sobotu 14. března 2009, kterého se zúčastnilo celkem 7 týmů.  Turnaj zahájil sám starosta Velkých Opatovic Jiří Bělehrádek, který si dokonce zahrál pár setů za oboje Opatovice.

Zúčastněná družstva: Opatovičtí Tygři, Opatovičtí Star, Skalka Městečko Trnávka, Světlá, Trosky Březová nad Svitavou, Jarky a Jevíčko Žlíbka.

Složení Jarek: Vašek, Evžen, Pája Zika, Zdeněk Václavík, Zdena a Jitka.

Opatovickým volejbalistům se podařilo uspořádat pohodový turnaj, na kterém se sešla dobrá banda volejbalistů, takže o zábavu nebyla nouze. Všechna družstva hrála proti sobě ve vzájemných zápasech do 20 bodů na dva hrané sety. Většina zápasů se odehrávala ve vyrovnaném souboji.

Jarky prohrály zápas s Tygry a se Skalkou, ale nedaly jim žádný set zadarmo. Porazily v obou setech tým Světlé, Jevíčka a Opatovické Star a remizovaly s Troskami z Březové. Získané body zajistily Jarkám krásné třetí místo.

Hlavní favorité a obhájci loňského poháru Opatovičtí tygři nestačili na velmi dobrou sestavu Skalky z Trnávky a museli se pro letošek spokojit s druhým místem.  Skalka Městečko Trnávka si tak odvezla domů krásný putovní pohár.

Týmy, které nedosáhly nejvyšších příšek nemusely litovat, jelikož na ně čekaly pěkné a hodnotné ceny. Tým Světlé na čtvrtém místě dokonce dostal malý bramborový pohárek.

Celkové výsledky:

1. Skalka Městečko Trnávka

2. Opatovičtí Tygři

3. Jarky

4. Světlá

5. Jevíčko Žlíbka

6. Opatovičtí Star

7. Trosky Březová

 

Vánoční turnaj v Jaroměřicích

Vánoční turnaj se v Jaroměřicích pomalu stává tradicí. Letos jej jaroměřičtí volejbalisté uspořádali již potřetí 29.12.2008. Stejně jako loni si přijelo zasportovat a pobavit se 5 družstev. Dva domácí týmy: Jarky I a Jarky II, kamarádi z Velkých Opatovic a Trnávky a poprvé  do jaroměřické haly zavítalo veselé družstvo z Březové nad Svitavou.

Jarky I: Martina, Jitka, Evzen, Vasek, Karel Kalášek, Barča

Jarky II: Zdena, Liba, Pepa, Laďa, Pavel

Každý sehrál s každým jeden, jak se později ukázalo, většinou vyrovnaný zápas na dva sety do 20 bodů. Obě jaroměřická družstva se rvala se soupeři a nedala nikomu nic zadarmo. Přesto, že jaroměřická jednička neprohrála během turnaje ani jeden zápas, musela se v závěru strachovat i o druhé místo, které by v případě vítězství 2:0 nad naší dvojkou získala Skalka z Trnávky. Jarky II prohrály první set, avšak to rozhodně neznamenalo, že by se vzdávaly. A skutečně, druhý set to potvrdil. První místo obhájily Opatovice a to již potřetí za sebou. Jaroměřický Vánoční turnaj tak nezná ve své dosavadní historii jiného vítěze, než právě opatovické hráče. Ovšem na tomto turnaji jde především o něco jiného než o výsledky. Všichni jsou v první řadě rádi, že se sejdou v pohodové atmosféře a potkají se před koncem roku s lidmi, se kterými během celého roku bojovali  po okolních obcích na různých turnajích.  Pořadatelé během a po skončení turnaje navíc vždy zajistí nějaké občerstvení a pivečko zdarma, takže akce oficiálně ukončená ve 20 hodin se leckdy, jako v tomto případě protáhne do pozdních nočních hodin J

Výsledky:  1.Velké Opatovice, 2. Jarky I, 3. Skalka Městečko Trnávka, 4. Březová, 5. Jarky II

 

Silvestrovský turnaj v Městečku Trnávce

Trnavští volejbalisté uspořádali v místní sportovní hale 27.12.2008 tra­diční SILVESTROVSKÝ TURNAJ. O proti loňskému roku se turnaje zúčastnilo pouze 5 týmů: trnavské týmy dvakrát jako Skalka team a Marta team, Jarky, Velké Opatovice a Kunčina.

Jarky si vyjely zasportovat v tomto složení: Pepa, Evžen, Jitka, Vašek a Víťa Parolek.

V prvním rozehrávacím zápase se Jarky utkaly s Opatovicemi a sehrály s nimi krásný souboj. první set Jarkám unikl jen o vlásek 18:20, druhý set si však již vzít nenechaly a vyhrály 21:19. V druhém zápase se Jarky střetly s domácí Skalkou, kterého se trošku obávaly, jelikož Skalka se velmi zlepšuje a je plná mladých hráčů. První set byl bojovný na obou stranách, ale Jarky využívaly chyb a špatného postavení soupeře a první set vyhrály. V druhém setu Skalka přestala doslova hrát, a tak byl i druhý set vítězný pro Jaroměřice. V dalším zápase se utkaly Jarky se zkušeným týmem z Kunčiny, který hrál stejně jako Jarky v pěti lidech. Jarky předvedly proti Kunčině krásnou, bojovnou a pohyblivou hru, která jim zajistila do tabulky další bod. V posledním zápase na Jarky čekal Marta team, který Jarky vyhrály v obou setech.

 V celkém umístění obsadily Jarky krásné druhé místo! Od kapitána týmu – Vaška dostal celý tým pochvalu za perfektní hru a nasazení.

A jak to už v Trnávce bývá – po skončení turnaje se všichni volejbalisté slezou u baru a pokračuje veselá zábava.

 Celkové umístění:

1. Kunčina

2. Jarky

3. Velké Opatovice

4. Skalka team

5. Marta team

 

Rosťův narozeninový turnaj

Náš kamarád Rosťa Schupler z Trnávky slavil 13. prosince 2008 krásné 50. narozeniny svým oblíbeným sportem a se svými přáteli. Pozval 9 volejbalových týmů a uspořádal narozeninový turnaj. Oblíbené Jarky samozřejmě nemohly chybět 

Mezi pozvanými družstvy kromě Jarek byly dva týmy z Trnávky, dva z Moravské Třebové a pojednom z Velkých Opatovic, Vranové Lhoty, Kunčiny a Březové nad Svitavou.

Složení Jarek bylo trošku netradiční, ale o to více veselé. V druhou ženu se proměnil Barča díky plastickému chirurgovi a šikovnému kadeřníkovi¨, kteří tak vytvořili kapitánku Barušku, se kterou dále hráli: Jitka, Svaťa, Laďa, Vašek a Evžen.

Po zahájení turnaje, které si vzal na starost samozřejmě Rosťa, následovaly hromadné gratulace a předávání dárku. Nikdo z týmů na Rosťu nezapomněl. Během celého dne se podával výborný zvěřinový gulášek a pivo zdarma.

Trnavská hala byla rozdělená na dvě menší hřiště, takže se mohlo hrát ve dvou skupinách. Ve skupině spolu s Jarkami byla M. Třebová, Vranová Lhota, Trnávka a Březová. Jarky porazily Trnávku a vzaly set Vranové Lhotě a Březové, což je odsunulo k boji o 5. místo s Kunčinou, která byla posílena hráči z Vranové Lhoty. Jarky skončily v konečném výsledku šesté, s čímž byly spokojeny a zapojily se s ostatními do narozeninového veselí.

Rosťo, moc děkujeme!

 

Volejbalové zavírání Skalky v Městečku Trnávce

V sobotu 4.10.2008 ukončili trnavští volejbalisté letní sezónu „malým“ volejbalovým turnajem, který se nenese v duchu vzájemného soupeření a ukořistění co nejlepšího umístění, ale naopak je plný uvolněné a veselé atmosféry.  Na první říjnové dny bylo docela chladno, a tak se hráči zahřívali teplým čajem a slivovicí. Turnaje se účastnila dvě trnavská družstva, Jarky a Velké Opatovice. Hrálo se do 20 bodů na dva vítězné sety.

Složení Jarek: kapitán Barča Batelka, Libuška Budigová, Zdena Nárožná, Jitka Skřebská, Svaťa Pudík, Zdenda Charvát a Vašek Budig.

Jarky prohrály pouze s opatovickým týmem a z letošního zavírání Skalky si tak odvezly pěkné druhé místo. Po vyhlášení výsledků následoval exhibiční zápas všech žen proti 6 mužům. Muži se rozhodli, že budou k opačnému pohlaví velkorysí a připravili všem hrajícím i divákům veselou podívanou. Tým volejbalistek porazil v rozhodujícím třetím setu mužské družstvo, které rozhodně netruchlilo.  :-)

Pak pokračovala veselá zábava těch, co vydrželi a ještě se jim nechtělo domů.

Děkujeme trnavským volejbalistům za příjemně strávený den!

 

Další skvělé třetí místo putuje do Jaroměřic.

V sobotu 23.8.2008 se ve Velkých Opatovicích uskutečnil 4. ročník memoriálu Jiřího Hadáčka, kterého se celkem účastnilo 11 týmů: Opatovičtí Star a Tygři, Kunčina, Skalka Trnávka, Úsobrno, Žlíbka Jevíčko, Biskupice, Moravská Třebová, Světlá, Brno a samozřejmě Sbírka plastových hraček Jaroměřice.

Hračky skončily první v nabité skupině A, kde spolu s nimi bylo Brno, Kunčina, Trnávka Skalka a Biskupce posílené o hráče z Jevíčka. Zvlášť Trnavští měli velice solidní formu, což dokázali předčasným vyřazením Kunčiny, a i Hračkám sebrali set. Radost z výhry ve skupině však vzala za své potom, co pořadatelé rozepsali plán turnaje ve vyřazovacích bojích. Sbírka sice postoupila rovnou do boje o medaile, ale bylo jasné, že se s největší pravděpodobností opět střetne s týmem z Brna, potenciálním vítězem zápasu Brno – Opatovice Star. Stalo se, oba týmy se na sebe těšily ve finále, ale nedalo se nic dělat. Po nádherné volejbalové bitvě zbyly Hračkám oči pro pláč  (2:1 na sety).  Hračky však svůj volejbalový boj ještě nevzdaly a v boji o třetí místo jednoznačně porazily Trnávku.

Ve finále Brno stejně jako vloni přejelo Opatovické Tygry, kteří se nadřeli už v semifinale se Skalkou, kde rozhodoval v každém setu jeden míč, v prvním navíc sporný.

Jarky opět ukázaly, že letošní sezóna je pro ně opravdu vydařená!

 

3. místo na volejbalovém turnaji ve Vanovicích

V sobotu 16.8.2008 se měl konat již 4. ročník vanovického volejbalového turnaje. Ten byl však pro nepřízeň počasí přesunut na neděli. Turnaje se účastnilo celkem 7 družstev, která se mezi sebou vzájemně utkala.

Za Jarky bojovali: Liba Budigová, Petra Dvorská,Svaťa Pudik, Vašek Budig, Barča Batelka a Laďa Hrazdíra.

Turnaj byl velmi dlouhý a ke konci dost únavný, jelikož se hrálo pouze na jednom hřišti. Hrálo se do 15 bodů na dva hrané sety. Neděle již volejbalu přála a volejbalisté strávili ve Vanovicích příjemný den.

Nejlepší 4 týmy ze základní skupiny pak postupovaly do semifinále. Mezi nimi bylo i družstvo Jarek. Semifinálový boj proti týmu Světlá A bohužel Jarky o chlup prohrály a musely s týmem Vivan sehrát boj o třetí místo. Tento boj jednoznačně vyhrály Jarky. První místo připadlo Světlé A a druhé místo Městečku Trnávce.

 

LETOS UŽ POTŘETÍ DRUZÍ!!!Tentokrát Biskupice Cup 2008

26. července se v Biskupicích konal tradiční a letos druhý největší turnaj, kam se naši hráči vypravili. K dispozici týmům byla dvě travnatá a jedno kamínkové hřiště, ale při počtu 15. družstev bylo jasné, že se o žádný krátký turnaj jednat nebude. 

Družstva přehledně:

Opatovičtí Tygři, Opatovice Star, Moravská Třebová, Vranová Lhota, Městečko Trnávka, Black Lošaď, Jarky – opět pod názvem Sbírka Plastových Hraček, Bezděčí A, Bezděčí B, Světlá, Jevíčko, Biskupice, Biskupice 2 (oficiální název neznámý), Biskupice Junior Team a Úsobrno

Sbírka plastových hraček ve složení kapitán Marťa Dračková, nahrávačka Jitka Skřebská, smečaři Zdena Charvát, Evža Jeniš a Véna Budig, spojka Svaťa Pudík + libero Barča zahájila turnaj v pětičlenné skupině společně s oběma bezděčskými týmy, Světlou a zahajovací zápas celého turnaje s Vranovou Lhotou, poslední dobou nejčastějším soupeřem. Zdravá rivalita a vzájemný respekt obou týmů zase vybičovala hráče k top výkonům a utkání skončilo remízou 15:6 a 13:15. Bod navíc díky lepšímu skóre připadl Lhotským. V dalších zápasech neměly Hračky větší problém, vícekrát se stalo že hráči na servisu setrvávali i 5 a více bodů a postoupily ze skupiny ze druhého místa. 

Z dalších dvou skupin postoupili favorité, skupina C však měla adepty na postup v týmech Opatovičtí Tygři, Skalka Městečko Trnávka a Moravská Třebová. Nakonec postoupily Opatovice a Třebová. 

Semifinálové dvojice pak vypadaly takto:

Vranová Lhota vs Moravská Třebová, Sbírka Plastových Hraček vs Black Lošaď, Opatovičtí Tygři vs Opatovice Star. Pikantní souboj proběhl především mezi Opatovicemi, nakonec s nejpřekvapivějším výsledkem na turnaji. Opatovice Star, obecně vnímané jako opatovické B družstvo, porazilo Tygry a mělo jisté medailové umístění. Lhota poté jednoznačně porazila Třebovou a naše Sbírka taktéž jednoznačně Black Lošaď. S tímto soupeřem však jaroměřičtí loni vypadli, takže jakkoli jednoznačně se mohl zápas jevit, hráči měli respekt, navíc Lošadi byli vítězi skupiny B. Boj o první místo, který se týkal posledních třech týmů, přinesl tak vyrovnané výsledky, že se divákům zápasy musely jednoznačně líbit. Lhota zahájila s našimi. 

Fanoušci byli hodně slyšet, pokřiky jako „Sníme všechny párky, když vyhrajou Jarky“, či „Nejlepší, nejlepší, Jarky ty sou nejlepší“ hnali hráče dopředu. Skóre na žádné straně nenarostlo o více než dva body v řadě, ovšem chybělo potřebné štěstí. První set 23:21, druhý 21:19 a Lhota rázně vykročila za prvním místem. Navíc v dalším zápase vyhrála nad Star 2:1 na sety a o vítězi turnaje bylo jasno. Sbírka, která odehrála turnaj v naprosté pohodě a euforii, zvítězila nad Star rovněž 2:1 a druhé místo bylo jasné. 

Na afterpárty celá Sbírka ještě chvíli poseděla, oslavila krásné umístění a poté se rovným dílem tři na tři a s písní na rtech „Věčně druzí to jsme my, to jsme my, to jsme myyy“ rozjela po okolí, jelikož se v Trnávce a v Novém Dvoře konaly pouťové zábavy… 

 

Volejbalový turnaj v Nové Vsi přinesl Jarkám 4. místo

Po našem Jaroměřickém poháru měli hráči s turnaji chvíli pauzu. Nabídky byly, ale sportovci tělem i duší, byli přeci jen již unaveni. Proto Jarky přijaly až pozvání Kunčiny 19.7. na turnaj do Nové Vsi. Na turnaj bylo pozváno 10 týmů, které Jarky znaly jen zčásti. Ovšem na místě se ukázalo, že se 3 týmy omluvily a jeden bez omluvy nedorazil. Na hráče tak čekala dvě hřiště a všem bylo jasné, že se turnaj dnes neprotáhne do večera, jak to bylo poslední dobou zvykem. Hrálo se systémem každý s každým a tak Jarky na své cestě turnajem potkaly týmy Cotkytle, Nové Vsi, Městečka Trnávky, Kunčiny a Vranové Lhoty. Starosta Kunčiny, pod jehož záštitou byl turnaj pořádán, stanovil, že se bude hrát na dva vítězné sety do 25 bodů.

Sestava Plastových hraček: Martina Drak, Jitka Sk., Evžen, Tom Dvořák, Vašek Budig a Barča.

V prvním zápase, který byl velkou neznámou, jelikož Cotkytle ještě jaroměřičtí hráči neviděli hrát, se ukázalo, že si Jarky nemusí dělat starosti a bezpečně vyhrály ve dvou setech 2:0. Ve druhém zápase proti Nové Vsi také Jarky nevěděly co očekávat, protože žádný hráč nebyl nikomu povědomý. Brzo se však ukázalo, že se jedná o favorita turnaje. První set jednoznačně vyhrála Nová Ves. Ve druhém setu se Jarky nadechly k velkému náporu a po výborné práci na síti se ujaly vedení dokonce 23:18. Na tomto skóre se ovšem zasekly, soupeř dotáhl a nakonec uhrál těsný výsledek 27:25. Zklamání z koncovky bylo velké, ovšem to ještě Jarky netušily, že přijde ještě jedna podobná prohra. Třetí zápas Jarky, které podruhé v této sezoně přijaly za svoje jméno SBÍRKA PLASTOVÝCH HRAČEK, narazily na tradičního soupeře z Městečka Trnávky. Pomsta za poslední turnaj, kde Jarky prohrály právě s Trnávkou zápas o třetí místo, vyšla dokonale a hladká výhra 2:0 podtrhla to, že dnes byli jaroměřičtí hráči lepším týmem. Po tomto zápase nás ovšem musel z rodinných důvodů opustit Evžen. Pak měl přijít rozhodující zápas s Kunčinou o pomyslné třetí místo, protože na Vranovou Lhotu, která lehce přehrála i Novou Ves, si naše Sbírka nevěřila. Nezbývalo tak nic jiného, než sehrát utkání v pěti lidech. To se nakonec ukázalo jako rozhodující, neboť Kunčina, a to v plné síle, musela oba sety na Jarky dotahovat a oba je rozhodla až v samém závěru. Porážka 2:0 a pouze teoretická šance na bednu Jarky moc mrzela. Na poslední zápas s Vranovou Lhotou již do sestavy naskočil Rosťa a Jarky tak mohly rozehrát svůj poslední zápas na turnaji. První set a nejistota na obou stranách, protože i ze soupeře byl vůči nám cítit respekt. Lhota méně kazila a vyhrála 25:19. Ve druhém setu, proti větru, který byl mimochodem po celý turnaj abnormálně silný a volejbal vysloveně kazil, a se sluncem v zádech, se jaroměřičtí hráči nadechli k náporu a za stavu 8:1 přerušil jejich koncert time, který si soupeř vyžádal. Ani po jeho skončení se však hra nevyvíjela jinak a Sbírka plastových hraček porazila soupeře rozdílem třídy 25:16. Po tomto stavu následoval tie-break, hraný do 15 bodů. Stejný začátek jako v setu předchozím zajistil Jarkám vedení 8:3. Za tohoto stavu se měnily strany a to se ukázalo jako rozhodující. Soupeř potom zkušeně sbíral bod po bodu, na každého smečaře Jarek stavěl dvojblok a nakonec urval třetí set. Po tomto zápase ovšem nebyl smutný nikdo, protože všichni, diváci i aktéři, uznali, že to byl nejhezčí zápas dne.

 

Volejbalová brigáda

V sobotu 9. 8. 2008 od 8. 30 hod. se koná na volejbalovém kurtu brigáda. Bude se dělat oplocení za betonovou zídkou.

 

Jaroměřický pohár 2008 je za námi. Domácí týmy vybojovaly 4. a 10. místo.

V sobotu 28.června 2008 se v Jaroměřicích uskutečnil již třetí ročník volejbalového turnaje. Nesl se ve znamení krásného slunečného počasí, dobré nálady a pohody.

Na turnaj přijelo 9 družstev z blízkého okolí: Skalka Městečko Trnávka, Březová nad Svitavou, Světlá I a II, Opatovičtí tygři a Opatovičtí star, Jevíčko Žlíbka, Kunčina a Vranová Lhota. Domácí účast byla zastoupena dvěma týmy. Hrálo se na dvou antukových hřištích a tedy i ve dvou skupinách. Skupina A byla po 6, kde se hrálo do 20 bodů a skupina B po 5 týmech, kde se hrálo do 25 bodů, aby se srovnal časový rozdíl mezi oběma skupinami. 

Jarky I: Zdena Nárožná, Jitka Skřebská, Zdenda Charvát, Vašek Budig, Juddy Oslizlý a Štěpán Sedlák.

Jarky II: Liba Budigová, Jitka Dvořáčková, Svaťa Pudik, Barča Batelka, Pepa Čapka, Franta Mackerle a Laďa Hrazdíra.

Obě domácí družstva si vylosovala stejnou skupinu, takže se opět utkala proti sobě. Dalšími soupeři jim byli: Opatovičtí Star, Vranová Lhota, Skalka M. Trnávka a Žlíbka Jevíčko. Jarkám I se místy moc nedařilo, ale přesto bojovali a dávali soupeřům zabrat. V obou setech porazily Jarky II a Jevíčko, remízovaly s Opatovickými Star a s Vranovou Lhotou a velmi těsně je porazila Trnávka. Jarky II se dostaly do velmi těžké skupiny a bohužel všechny zápasy prohrály, hrály však pěknou hru.  Jarky I skončily ve skupině jako třetí a utkaly se tak o postup do semifinále s druhým v pořadí ve skupině B – tedy s Kunčinou. Zde Jarky II předvedly nádhernou hru, kdy muselo dojít k rozhodujícímu třetímu setu do 10 bodů a Jarky si v něm vybojovaly postup do semifinále, kde na ně čekal pozdější vítěz celého turnaje Vranová Lhota. Tento zápas byl bohužel zcela jednoznačný pro Vranovou Lhotu, která se ve finále střetla s Opatovickými Tygry. Jarky I si tak zahrály se Skalkou o třetí místo. Tento zápas velmi Jarky velmi pěkně rozehrály, ale bohužel si vždy nechaly ujít závěrečnou koncovku setu a boj o třetí místo prohrály. Jarky však dlouho nesmutnily. Na všechny družstva totiž čekala pěkná odměna, poté losování bohaté tomboly a veselá zábava po skončení turnaje.

Jaroměřický pohár si mnozí pochvalovali a litovali, že do Jaroměřic nezavítali již dříve.

Těšíme se na příští čtvrtý ročník!

 

2. a 13. místo na V. ročníku Večerního turnaje o Pohár starostky Úsobrna

Obě jaroměřická družstva vyrazila na již tradiční večerní turnaj s netradičními názvy: Sbírka plastových hraček a Nalomená smeč.

Sbírka plastových hraček: Zdena Nárožná, Jitka Skřebská, Zdeněk Charvát, Tomáš Jeniš, Jarda Barča Batelka, Vašek Budig, Tomáš Mackerle.

Nalomená smeč: Liba Budigová, Jitka Dvořáčková, Svaťa Pudík, Juddy Oslizlý, Pepa Čapka, Laďa Hrazdíra, Franta Mackerle, Petr Kohoutek.

Letos se na turnaji vydařilo pěkné počasí a celé odpoledne svítilo sluníčko. Turnaje se zúčastnilo 16 týmů, nejvzdálenější byl tým až ze Žďáru nad Sázavou. Jednotlivá družstva byla rozdělena po čtyřech týmech do čtyř skupin. Los sloučil obě jaroměřická družstva do jedné skupiny, kde byli ještě Opatovičtí tygři a Žďár nad Sázavou. Ze skupiny postupovaly první tři týmy do další šestičlenné skupiny. Nalomená smeč předvedla velmi pěknou a bojovnou hru a žádnému soupeři nedala bod zadarmo a mnohdy s nimi měli soupeři problémy.  Se Žďárem nad Sázavou Nalomená smeč remízovala.  Bohužel se umístila na 4.místě a ze základní skupiny nepostoupila. Sbírka plastových hraček měla velmi šikovné muže a jednou vyhrála a dvakrát remízovala, a tudíž postoupila ze základní skupiny mezi tuto šestku: Sokol Vranová Lhota, Šmelcovna 63, Skalka M. Trnávka, Ždár nad Sázavou a Opatovičtí tygři.  Poslední dva zápasy měla odehrané, takže se jim již získané body započítaly do celkového výsledku. V prvních setech se Skalkou i se Šmelcovnou se Hračky vždy trápily a musely dotahovat. V druhém setu jakoby nabraly sílu a jistotu a jednoznačně vyhrály. Tyto zápasy vyhrály Hračky 2:0. Velmi pěknou hru předvedly proti Vranové Lhotě (pozdější bronzový medailista), které vzaly oba dva sety a zajistily si tak postup do čtvrtfinále z prvního místa ve skupině! Ve čtvrtfinále na ně čekal tým ze Světlé, který Hračky potrápil ve druhém setu, ale nestačil na ně. Sbírka plastových hraček tak proplula do velkého semifinále, kde na ně čekali ostřílení a zkušení hráči Štefci Vranová Lhota, kteří suveréně porazili ve čtvrtfinále Opatovické tygry.  Hračky si řekly, že si zahrají krásný volejbal a nedají nic favorizovanému soupeři zadarmo. Vranová Lhota asi nečekala takové soupeřovo nasazení a první set prohrála s velkým bodovým rozdílem. V druhém setu již nabrala síly, ale jejich odpor na Hračky v žádném případě nestačil! Hračky se tak staly finalisty letošního úsobrnského turnaje, kde na ně čekal zkušený tým z Konice. Bohužel na finále musely Hračky dlouho čekat, než se odehraje druhé semifinále a velmi napínavý a prodlužovaný boj o třetí místo mezi oběma týmy z Vranové Lhoty. Na Hračky už padla únava a ospalost. První set byl velmi nerozhodný a skončil těsně ve prospěch Konice 20:17. V druhém setu již Hračky dost chybovaly, ale boj rozhodně nevzdávaly! Konice nakonec vyhrála finále, ale Sbírka plastových hraček rozhodně zklamaná nebyla, protože tak velký postup nečekala a hlavně byla spokojená s velmi pěknou hrou během celého turnaje. Finále skončilo až 15 minut po půlnoci.

Název „Sbírka plastových hraček“ podle Martiny Dračkové přinesla jaroměřickým volejbalistům štěstí! Marti, brzy se nám uzdrav!

 

II. ročník Skalka VOLEYBALL CUPu završen 3. a 11. místem!!

V pořadí již čtvrtý turnaj v tomto roce a zároveň druhý v Městečku Trnávce 24.5.2008 se nesl ve znamení uvolněné atmosféry, krásného počasí a pohodové nálady. Jaroměřice vyslaly do bojů o poháry dvě družstva, Jarky 1 a Jarky 2. 

Složení týmů bylo následující:

Jarky 1 – Jitka S, Marťa Drak, Evža, Zdena Charvát, Vašek a Tomáš Dvořák.

Jarky 2 – Barča, Zdena Nárožná, Jana Jenišová, Liba Budigová a Svaťa.

Na turnaj se sjelo 13 víceméně nám známých týmů. Hrálo se na dvou hřištích, na Skalce a v areálu fotbalového hřiště TJ,  ve dvou skupinách po 7 a 6 týmech. Z každé skupiny postupovaly do bojů o stupně vítězů dva týmy. 

Start a hned první ostrý zápas, navíc s nepříjemným soupeřem čekal na Jarky 1. Kunčina byla více než vyrovnaný soupeř. Jarkám se však podařilo uhrát horší remízu a připsat si jeden bod. To na Jarky 2 čekal pozdější stříbrný medailista z Moravské Třebové. Zápas skončil jasným vítězstvím Moravské Třebové. 

Druhý zápas a ještě těžší soupeř čekal na Jarky 1 v podobě favorita z Vranové Lhoty. 

Jarky výborně podávali, poctivě blokovali ve dvou lidech a navíc přidaly spoustu nebezpečných útoků a vyhrály jasně první set v poměru 20:13. Zaskočený soupeř sebral síly a vyhrál druhý set 26:24. Dva body však zůstaly Jarkám.    

Od této chvíle se ovšem zápasy našich dvou družstev většinou překrývaly, takže podrobnější info o Jarkách 2 doplníme později. Třetí zápas svedl Jarky 1 s týmem Rychlá Rota. Jednoznačný průběh v obou setech přinesl Jarkám 3 body. Od této chvíle se situace na čele tabulky naší skupiny vyrovnala a každé zaváhání už mohlo znamenat osudnou ztrátu a zhatit postup ze skupiny. Krom Rychlé Roty a Nohejbalistů mělo každé družstvo prakticky stejné bodové zisky. I proto byl následující zápas nesmírně důležitý. 

Tým Monkey Busines potrápil každého soupeře a na nás bylo dokázat, že naše velmi dobrá hra není dílem náhody. Výhra 2:0 a 3 body nám dodaly další dávku bojovnosti a odhodlanost postoupit z nabité skupiny. 

Další oddechové střetnutí s Nohejbalisty a další 3 body znamenaly v tabulce jednoduché počty – v  posledním zápase neprohrát s „Áčkem“ Skalky. V dosavadních všech střetnutích s tímto soupeřem neodešel náš tým ani jedinkrát bez bodu, což dodalo potřebnou dávku klidu. Průběh prvního setu se však vyvíjel katastrofálně a Jarky prohrály jednoznačně první set. V druhém setu už ale Jarky soupeře nepustily do útoku a potřebný bod byl pro postup do bojů o „bednu“ doma!

Jarky 2 mezitím prohrály všechny svoje zápasy, kromě se Skalkou B. Tímto vítězstvím si zajistily celkové 11. místo, když za sebou nechaly Rychlou Rotu a Skalku B.   

Po menší úpravě kurtu na Skalce se mohla rozeběhnou semifinálová bitva mezi Vranovou Lhotou a Opatovickými Tygry. Průběh nebyl tak jednoznačný jako konečné skóre 2:0 pro Lhotu, Opatvičtí se tedy museli spokojit s bojem o 3. místo. O ně se měli porvat s poraženým z dvojice Moravská Třebová vs. Jarky 1. Vítěz tohoto duelu se pak utkal s Vranovou Lhotou ve finále turnaje. Jarky nastoupily k zápasu s vědomím, že již postup mezi poslední 4 týmy je v tak nabité konkurenci velký úspěch a věřily, že teď se již může stát cokoli. Jarky nehrály vyloženě špatně, ovšem neměly potřebné štěstí a úroveň soupeře. Prohra 2:0 znamenala boj o třetí místo s našim rivalem z Velkých Opatovic. 

Nálada ovšem nebyla ani na chvíli poraženecká, po krátké pauze se Jarky postavily na kurt znovu odhodláni bojovat o stupně vítězů. Do stavu 8:8 naprosto vyrovnané utkání začaly rozhodovat míče, které oko diváka netěší. Zálivky a míče přes pásku rozhodily celý tým a skóre soupeře rychle narůstalo. Za stavu 18:11 pomohl time-out, Tom Dvořák začal na podání excelovat a náskok soupeře se začal tenčit. Time-out na druhé straně a stav 18:18 dodal hráčům Jarek sebevědomí a pocit, že se s tímto soupeřem dá hrát a vyhrát. Set však skončil nepovedenou smečí Jarek a Opatovice jej urvaly v poměru 21:19. Co se v prvním setu Jaroměřickým hráčům nedařilo, v druhém naopak vycházelo. Především dobré bloky a pokrytí pole znamenaly konec zálivek a i když  koncovka byla nervózní, Jarky vyhrály 20:18. Oslavy přímo na hřišti pak byly sladkou odměnou za celodenní dřinu. Vždyť finále se začalo hrát až po pul deváté večer. 

To pak bylo jednoznačným koncertem hráčů Vranové Lhoty a Moravská Třebová se musela spokojit se druhým místem. 

 Konečné pořadí: 1. Vranová Lhota, 2. Moravská Třebová, 3. Jarky 1, 4. Opatovičtí Tygři, 5. Skalka A, 6. Monkey Busines, 7. Opatovice Stár, 8. Kunčina, 9. Trosky, 10. Nohejbalisti, 11. Jarky 2, 12. Skalka B, 13. Rychlá Rota.   

 

6. místo na volejbalovém turnaji ve Vranové Lhotě

V sobotu 17. května se Jarky vydaly na dobře obsazený venkovní turnaj do Lhoty, kde na ně čekalo 9 soupeřů. Jarky se zde setkaly s pro ně neznámými tými a obohatily tak svoje volejbalové zkušenosti.

Složení Jarek: Martina Drak, Jitka S., Vašek, Evžen, Karel Kalášek, Pája Zika 

Hrálo se na dvou antukových hřištích a ve dvou skupinách. Jarky si vylosovaly velmi vyrovnanou skupinu, kde o postup ze skupiny bojovaly s Kučinou, Žichlínkem, Skalka Trnávkou a AVL Vranovou Lhotou. Bohužel hned v prvním zápase narazily na velmi zkušený a později bronzový tým ze Žichlínku. Úvodní zápas s nimi Jarky prohrály 0:2. Reputaci si Jarky napravily výhrou nad Skalkou 2:0 a dvěma remízami s Kunčinou a AVL, kde předvedly velmi pěknou hru.  Jarky bohužel skončily ve skupině 3. a byly odkázány k boji o 5. místo se Sokolem Vranová Lhota, který byl favoritem turnaje. První set byl krásnou podívanou a Jarky se Sokolem svedly vyrovaný boj. Jarky prohrály těsně 18:20. V druhém setu už byly Jarky vyčerpány a prohrály i další set. Žádné zklamání se však nekonalo, protože dostaly mnoho pochval za velmi pěknou a bojovnou hru.

O 3. místo svedla boj Kunčina se Žichlínkem, který ve velmi vyrovnaném boji vyhrál nakonec Žichlínek. Velmi pěkná podívaná byla na finále mezi Moravičany a Šumperkem, které nakonec vyhrál Šumperk.

Po odehrání zápasů na všechny hráče čekalo losování tomboly. Jarky měly při losování tomboly nejvíce štěstí a až na jednoho hráče byli vylosováni všichni a odnesli si balík piva, lístky na hrad Bouzov, kapesní nůž nebo sýry a tvarůžky.

Pořadatelům všechna zúčastněná družstva poděkovala za perfektně připravený turnaj a pohodovou atmosféru. Hoši děkujem!!

 

Volejbalová brigáda

V sobotu 10.5.2008 v 8­.30 hod. se koná brigáda volejbalového oddílu. Bude se připravovat volejbalové hřiště na jarní a letní sezónu. 

 

BRIGÁDA TJ JAROMĚŘICE

V sobotu 12. a 19. 4. 2008 od 8. 30 hod. se koná brigáda TJ Jaroměřice. Možnost odpracování si brigádnických hodin a pomoci při zvelebování našeho hřiště. Rukavice s sebou.

 

II. ročník Vítání jara - Městečko Trnávka: 5. a 9. místo!

Trnavští volejbalisté již se rozhodli v sobotu 28.3.2008 přivítat jaro halovým volejbalovým turnajem. Tentokrát zkusili, jak se jim osvědčí, když halu rozdělí na dvě hrací hřiště a budou moci dvanáct zúčastněných týmů rodělit do dvou skupin. Hráči si brzy zvykli na menší prostor kolem hřiště a všichni byli spokojení, jak turnaj pěkně utíká.

Jaroměřice do Trnávky dorazily se dvěma týmy ve složení:

Jarky I: Martina Dračková, Jitka Skřebská, Peťa Kohoutek, Pavel Zika, Tomáš Evžen Jeniš a Václav Budig.

Jarky II: Libuška Budigová, Lenka Mazalová, Jitka Dvořáčková, Svaťa Pudik, Pepa Čapka, Juddy Oslizlý a Karel Kalášek.

Jarky I si vylosovaly skupinu A, kde jejich protivníky byly Biskupice, Březová I, Městečko Trnávka Marta Team, Opatovičtí Tygři a VHOS Mor. Třebová.  Jarkám II připadla skupina B, kde bojovaly proti Městečko Trnávce Skalka, Březová II, Opatovičtí Star, Úsobrno a Kunčina.

Trnavští volejbalisté hráčům připravili příjemné prostředí pro hru, bohaté občerstvení a veselý sportovní den.

Jarky I hrály se tradičně ztěžka rozehrávaly v prvním setu proti Trnávce, ale pak nabraly svoji jistotu a hrály zase svoji perfektní hru.  Ve dvou setech porazily Trnávku, Biskupice a Březovou. Že umí Jarky bojovat ukázaly Opatovicím a remízovaly s nimi. Bohužel se jim ale nevydařil poslední zápas proti Mor. Třebové a prohrály oba dva sety, což Jarkám překazilo postup do semifinále. V základní skupině skončily totiž třetí. V celkovém hodnocení obsadily 5. místo.

Jarky II se nenechaly vůbec zahanbit a od začátku turnaje hrály na plno a do hry dávaly maximum. Každému soupeři daly pořádně zabrat a nasbíraly hodně vítězných míčů. Jednoznačně porazily soupeře z Úsobrna a to jim zajistilo 5. místo ve skupině a celkové krásné 9. místo.

Těšíme se na další turnaj v Trnávce!

Výsledky turnaje: 1. Mor. Třebová, 2. Opatovičtí Tygři, 3. Kunčina, 4. Skalka Trnávka, 5. Jarky I, 6. Březová I, 7. Březová II., 8. Opatovičtí Star, 9. Jarky II, 10. Marta Trnávka, 11. Biskupice, 12. Úsobrno

 

I. ročník volejbalového turnaje o pohár starosty Velké Opatovice: 2. místo!

V sobotu 15. 3. 2008 se uskutečnil v tě­locvičně Základní školy ve Velkých Opatovicích volejbalový turnaj pod záštitou opatovického starosty Jiřího Bělehrádka. Na turnaj se sjelo 7 výkonostně velmi vyrovnaných týmů. Opatovice byly zastoupeny dvěma domácími družstvy – Opatovičtí Tygři a Opatovičtí Star, dále La Scalla Městečko Trnávka, Světlá, Žlíbka Jevíčko, Amatéři Letovice a v neposlední řadě nemohl chybět dlouholetý rival opatovických volejbalistů Jarky Jaroměřice. Hrálo se bohužel na jedné hrací ploše a všechny týmy se potkaly ve vzájemných zápasech do 20 bodů.

Jarky byly reprezentovány: Jitka S., Lenka Mazalová, Pepa, Barča, Vašek, Pája Zika, Evžen a Petr Kohoutek.

A jak si na tomto turnaji vedly? Bohužel a tradičně jim nevyšel první set proti Jevíčku, ale druhý už si vzít nenechaly a zvítězily s lepším skóre. Žádný zápas nebyl zadarmo a vždy se muselo bojovat o vítězství. Velmi pěknou hru Jarky předvedly proti týmu Světlé, který byl velkým překvapením tohoto turnaje. Se Světlou, s Trnávkou a s Opatovickými Star Jarky neztratily ani jeden set. Štěstí se od nich trošku odvrátilo v zápase proti Opatovickým Tygrům. Byl to velmi vyrovananý boj a Jarky na Tygry rozhodně měly a daly jim pořádně zabrat. Jarky prohrály oba dva sety. V posledním zápase proti Amatérům z Letovic si bohužel jeden z letovických pravděpodobně natrhl achilovku a zápas musel být po pěti minutách ukončen ve prospěch Jarek. Jarky si z Opatovic odvezly krásný stříbrný pohár !!

 Opatovičtí volejbalisté pro všechny hráče přichastali milé posezení a zábavu v restauraci Malá Haná.

Celkové výsledky: 1. Opatvičtí Tygři, 2. Jarky, 3. Světlá, 4. Opatovičtí Star, 5. Amatéři Letovice, 6. La Scalla, 7. Žlíbka

Volejbalový rok jsme završili Silevstrovským turnajem v Městečku Trnávce 30.12. 2007. 

Na turnaj jsme jeli v netradičním osmičlenném složení – Jitka S., Liba, Vašek,Peťa, Juddy, Barča, Svaťa a Evžen. Konkurence byla vcelku vyrovnaná a v každém zápase jsme sehráli urputný boj o každý bod. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 družstev: Městečko Trnávka I a II, Jarky, Březová nad Svitavou I a II, Biskupice, Kunčina a Jevíčko Žlíbka. Systém byl takový, že každý hrál s každým do 15 bodů. Zápas s Kunčinou jsme těsně prohráli 0:2, v obou setech jsme porazili M. Trávku II a Jevíčko, zbylé zápasy jsme remízovali. Náš výkon byl ohodnocen 6. místem.

 

2. ročník Vánočního turnaje v Jaroměřicích 28.12. 2007

Náš zimní halový turnaj se opět nesl v duchu vánoční atmosféry a pohody. Pozvání přijala obě družstva Městečka Trnávky, Velké Opatovice a Biskupice. Jaroměřice reprezentovala obě družstva, která měla hojné zastoupení.

Jarky I: Martina, Jitka, Peťa, Vašek, Barča, Pepa a Juddy

Jarky II: Liba, Zdena, Zdenda Charvát, Svaťa, Martin Pospíšil, František Mackerle a Jura Šnobl.

Jaroměřická družstva se předvedla ve svých zbrusunových dresech. Všechna družstva se potkala ve vzájemných zápasech a mnohá utkání byla napínavou a příjemnou podívanou. Stejně jako loni nechyběly  pro všechny hráče perníkové medaile, které převážně skončily ve vyhládlých volejbalistech,  zmrzlinové poháry a indivuduální ocenění jako Miss a Missák turnaje či nejmenší a největší človíček turnaje. Dárky se samozřejmě nadělovali i v Jaroměřicích, to by nebyl ten pravý vánoční turnaj. Na všechny zúčastněné volejbalisty čekala v Zatáččce bečka výborného pivečka.  Doufáme, že se všem volejbalistům u nás líbilo a budeme moci uspořádat další ročník a tento turnaj se stane příjemnou tradicí během vánočních svátků.    Výsledky: 1. Velké Opatovice 2. Jarky I 3. Biskupice 4. Městečko Trnávka I 5. Jarky II 6. Městečko Trnávka II